GENÇLERE EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAMAYI AMAÇLIYOR

Borusan Holding, Toptalent gençlik platformuyla beraber faaliyete geçirdiği Borusan Teknoloji Okulu ile gençlere eğitim olanağı sağlıyor. Borusan çalışanlarının gönüllü olarak yer aldığı ve teknoloji alanında videolar hazırladıkları projede 8 farklı başlıkta eğitim içeriği 1 sene boyunca ücretsiz olarak öğrencilere sunulacak.

GENÇLERE EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAMAYI AMAÇLIYOR
Endüstrideara

Türkiye’nin ileri gelen gruplarından olan ve faaliyet gösterdikleri farklı alanlarsa beraber fırsat eşitliği, eğitim ve sanata yatırımlarıyla da öne çıkan Borusan Holding, Borusan Teknoloji Okulu projesini hayata geçiriyor. Bu projeyle eğitim gibi önemli bir araçla gençlere ulaşarak fırsat eşitliği sağlamayı amaçlayan Borusan, hazırlanan eğitimlerden herkesin ücretsiz olarak faydalanabilmesini hedefliyor.amaçlıyor.

EĞİTİM VİDEOLARI HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ 

Toptalent gençlik platformu iş birliği ile gerçekleştirilen projede Borusanlı gönüllü eğitmenler teknoloji odaklı konu başlıkları ile ilgili eğitim içerikleri hazırladılar. Özellikle üniversite öğrencisi ve yeni mezunlara ulaşılması amaçlanan projede öğrencilerin hem yapay zeka, yazılım, robotik gibi konularda bilgi sahibi olması hem de Borusan bünyesinde kullanılan teknolojilerin aktarılması amaçlanıyor. Borusan Mannesmann, Borusan Lojistik, Supsan, Borusan Cat, Borusan Otomotiv, Borçelik ve Borusan EnBW Enerji şirketlerinden 10 eğitmen, mühendislerin çalışma alanları, yapay zeka, otomotiv teknolojileri ve mobilitenin geleceği, otomasyon teknolojileri gibi 8 farklı konu başlığında videolar hazırladı. Eğitim videoları Toptalent’ın eğitim platformu olan Toptalent Business School websitesi’nde 1 sene boyunca herkese açık ve ücretsiz olarak erişilecek. Her modül sonunda öğrenciler bir test çözecek, %80 ve üzeri oranında başarı sağlayanlara Borusan Teknoloji Okulu Başarı Sertifikası verilecek.

FARKINDALIK SAĞLANMASI AMAÇLANIYOR

Borusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı olan Nursel Ölmez Ateş, Borusan olarak eğitimde fırsat eşitliğine büyük önem verdiklerini belirterek: “Geleceğin iş yapış süreçlerini, geleceğin teknolojilerini tasarlamak için bugünden çalışmamız ve gençlere fırsatlar sunmamız gerekiyor. Borusan Teknoloji Okulu’nun bu anlamda fark yaratacak bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Proje aynı zamanda Borusan’ın sürdürülebilirlik odak alanlarından inovasyon ve insan ile de örtüşüyor. Geleceğin yeteneklerini iş dünyasına hazırlamak aynı zamanda mühendisliğe ve teknolojiye ilgi duyan gençlere Borusan’ı tanıtmak, onlarda farkındalık sağlamak ve Borusan’ın genç yetenek ihtiyacına kaynak yaratmak için bu projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projede gönüllü olarak yer alan Borusan çalışanlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Gelecekteki meslektaşları için hazırladıkları bu videolar çok değerli.” Şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 18:16
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını