Genç MÜSİAD’lılar, Londra’da yatırımcılarla bir araya geldi

Genç MÜSİAD ve Ulusal Ajans ortaklığında, 23-28 Şubat tarihleri arasında yapılan Londra Girişimcilik Köprüsü Projesi kapsamında Türkiye'den 12 genç girişimci Londra'daki yatırımcılarla bir araya geldi.

Genç MÜSİAD’lılar, Londra’da yatırımcılarla bir araya geldi
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA)- Genç MÜSİAD ve Ulusal Ajans ortaklığında, 23-28 Şubat tarihleri arasında yapılan Londra Girişimcilik Köprüsü Projesi kapsamında Türkiye'den 12 genç girişimci Londra'daki yatırımcılarla bir araya geldi.

Konuyla ilgili olarak MÜSİAD’tarafından yapılan açıklamaya göre, Erasmus Plus çatısı altında, AB desteği ve MÜSİAD İngiltere şubesi iş birliğinde buluşan katılımcılar, yabancı yatırımcılar ile tanışma, girişimlerini anlatma ve İngiltere'deki girişimcilik ekosistemini tanıma olanağı elde etti. Genç girişimcilerimiz, aynı zamanda globale açılma konusunda da yetkinlik sahibi oldu.

Startup geliştirme programı üzerine istişarelerle yapılan etkinlikte, girişimciler ufuk açacak ve destek alabilecekleri önemli kurumlarla bir araya getirildi. Londra’da yapılan ziyaretler kapsamında, Londra Başkonsolosu Sn. Çınar Ergin, Londra Büyükelçisi Sn. Ümit Yalçın, Londra Ticaret Baş Müşaviri Sn. Tarık Sönmez, Londra Eğitim Müşaviri Sn. Hasan Ünsal, TRT World Londra Genel Yayın Yönetmeni Sn.Fatih Er, Pladis Global CEO’su Sn. Salman Amin, THY Londra, Yunus Emre Enstitüsü ve TURKEN kurumlarına ziyaret gereçkleştirildi.

Girişimcilerimiz, yapılan ziyaretlerde melek yatırımcılara, hızlandırıcılara ve start-up danışmanlarına sunum yapıp bire bir görüşmeler gerçekleştirme fırsatına sahip oldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 14:21
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını