banner1322
x

GENÇ GİRİŞİMCİLER DÜNYAYA AÇILACAK

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD), düzenledikleri Anka ile İş'te Girişim yarışmasıyla 5 yıldan genç olan ve ilk satışını gerçekleştiren girişimcilere dünyanın kapısını aralıyor.

GENÇ GİRİŞİMCİLER DÜNYAYA AÇILACAK
Endüstrideara

ANKARA (AA) - Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) düzenledikleri "Anka ile İş'te Girişim" yarışması kapsamında 5 yıldan genç olan, ilk satışını gerçekleştiren teknoloji odaklı girişimcilere dünyanın kapısını aralıyor. 

GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, gerçekleştirdiği yazılı açıklama kapsamında bu yarışmanın GGYD ile Ankara Üniversitesi Teknokent işbirliği ile yürütüldüğünü ve uluslararası alanda etki yaratabilecek girişimleri desteklemeyi hedeflerini söyledi.

Allıoğlu detayları şu sözlerle aktardı: "Başvurular 20 Eylül'e kadar devam edecek. Başvurus sonrası yapılacak olan değerlendirmeler neticesinde seçilen girişimcilere eğitim, atölye, birebir mentörlük seansları düzenlenecek. Girişimciler daha sonra jüri üyeleri ve kamuoyu önünde iş planlarını sunacaklar. Yapılacak değerlendirmelerden sonra projelere toplam değeri 150 bin TL olan ödüller verilecek." dedi.  

Derneğin daha fazla Türk girişimciyi global pazarla buluşturmak amacıyla yola çıktığına dikkati çeken Allıoğlu, "Bu yarışma, Türkiye'de kurulmuş, 5 yıldan genç ve ilk satışını gerçekleştirmiş olan teknoloji odaklı girişimcilerin işlerini dünyaya taşımaları için tasarlanmış bir organizasyondur. Program kapsamında ABD'de 5 haftalık hazırlık kampına ve yine ABD'de 3 haftalık iş geliştirme programına katılma imkanı bulunuyor. Kazananlar Ankara Üniversitesi Teknokent'te 1 yıl ücretsiz ofis kullanma hakkına sahip olacak, çeşitli vergilerden muafiyet, hibe desteklerinden yararlanma, yurt dışı fuarlara ve ticari heyet gezilerine katılma fırsatı elde edecek." sözleriyle hedeflerini paylaştı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 09:34
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını