banner1322
x

GEELY VE FARASİS AKÜ FABRİKASI KURACAK 

Geely ve Farasis, ortak akü girişimleri kapsamında Fuling’de bir akü fabrikası kurmayı planlıyor. Tesis ilk başta yılda 12 GWh’lik bir kapasiteye sahip olacak. 

GEELY VE FARASİS AKÜ FABRİKASI KURACAK 
Endüstri 40 Zirvesi

Geely ve Farasis ortak akü imalatı konusunda Çin’de yeni bir fabrika inşa etmeye başladı. Yeni üretim tesisi ilk etapta yılda 12 GWh bir kapasiteye sahip olacak ancak tesisin uzun vadede yıllık kapasitesi 30 gigavat saate ulaşacak.  

İNŞAAT 24 AY SÜRECEK 

Akü fabrikası güneybatı Çin kenti Chongqing’in Fuling ilçesinde kuruluyor. Tesiste akü hücreleri modülleri üretilecek. İnşaatının ise 24 ayda tamamlanması planlanıyor. Bu yeni tesis, ortak girişim partnerleri Geely ve Farasis’n ikinci fabrikaları olacak. Mart 2021’de Geely, Ganzhou’da 42 Gigavat saat kapasiteli bir fabrika kurma isteğini ilan etmişti. Birkaç gün sonra da akü üreticisi ve Daimler’in partneri olan Farasis Geely ile bir ortak girişim oluşturulmuştu. Her iki firma da akü fabrikalarını büyütme sürecini hızlandırmak istiyor. Amaçları, birlikte yılda 120 gigavat saatlik kapasite üretimine ulaşmak. Bu hedefe erişmek için henüz belirlenmiş bir tarih verilmedi
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını