GEBKİM MTAL, MESLEKİ EĞİTİMDE 43. AR-GE MERKEZİ OLDU

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki eğitimde 43. Ar-Ge Merkezi oldu.

GEBKİM MTAL, MESLEKİ EĞİTİMDE 43. AR-GE MERKEZİ OLDU
Enerji Zirvesi

GEBKİM Vakfı tarafından desteklenen GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki eğitimde 43. Ar-Ge Merkezi oldu.

KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLER GELİŞTİRİLECEK

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in GEBKİM MTAL ziyareti esnasında müjdesini ve 1 milyon TL destek sözünü verdiği Ar-Ge Merkezi’nde yapılacak çalışmalarla, inovatif fikirlerin yeşermesi ve katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi hedefleniyor. 

MEB, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Ar-Ge Merkezi kurulmasını onaylamasının ardından okul, Türkiye'de mesleki eğitimde 43. Ar-Ge Merkezi oldu. 

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ, ORTAK PROJELER HEDEFLENİYOR

Okul bünyesindeki; Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi, gelişmiş kimya ve endüstriyel otomasyon laboratuvarları, eğitim atölyeleri, sosyal ve kültürel olanakları, uzman eğitim kadrosu, AB projeleri ve Vakfın Erasmus akreditasyonun getireceği kazanımlar ile birlikte araştırma geliştirme faaliyetlerinde de liderliği hedefliyor. 

GEBKİM OSB firmalarının Ar-Ge Merkezlerinin yanı sıra üniversiteler ile iş birlikleri ve ortak projeler yürütülmesi de hedefler arasında bulunuyor.

Ayrıca GEBKİM Kimya İhtisas OSB’de kurulacak Dijital Dönüşüm ve Uygulama Merkezi ile yeni fikirlerin, teknolojilerin ve katma değerli ürünlerin geliştirilmesi kolaylaşacak.

 

"YENİ BAŞARILAR İÇİN TEŞVİK EDİYOR"

GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, AB projeleri ve hedefleri açısından kilit öneme sahip Erasmus’a akreditasyonlarını takiben okulun Ar-Ge Merkezi statüsü kazanmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “Mesleki eğitimde Avrupa ve dünya standartlarında bir okul olan okulumuzun başarılarından gurur duyuyoruz. GEBKİM Vakfı olarak yaptığımız çalışmaların, okulumuzun ulaştığı seviyenin ve projelerinin Milli Eğitim Bakanlığımızca da takdir edilmesi bizleri yeni başarılar için teşvik ediyor. GEBKİM Vakfı olarak Erasmus’a akredite olmamız ve GEBKİM MTAL’nin bu kapsamda AB projelerinde öne çıkmasının ardından okulumuzun Ar-Ge Merkezi olmasının mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

"SEKTÖRE DEĞER KATACAK PROJE VE ÜRÜNLER GELİŞTİRİLECEĞİNE İNANIYORUZ"

Öğretmenlerine ve öğrencilerine çok güvendiklerini belirten Aracı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu merkezde kimya sektörüne değer katacak yenilikçi fikirlerin, projelerin ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirileceğine inanıyoruz. GEBKİM OSB’de kuracağımız Dijital Dönüşüm ve Uygulama Merkezi ile eş güdümün de sağlanacağı GEBKİM MTAL Ar-Ge Merkezi’nde hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz eğitim, danışmanlık ve proje geliştirme noktasında desteklenecek. Milli Eğitim Bakanlığımıza, Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğümüze destekleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 14:39
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını