GAZİANTEP'TEN 35 ŞİRKET "TÜRKİYE'NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU" LİSTESİNDE

İstanbul Sanayi Odasının hazırladığı "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının 2019 senesi listesinde Gaziantep'ten toplam 35 firma yer aldı.

GAZİANTEP'TEN 35 ŞİRKET "TÜRKİYE'NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU" LİSTESİNDE
Endüstrideara

GAZİANTEP (AA) - İstanbul Sanayi Odasının (İSO) hazırladığı "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının 2019 senesi listesinde Gaziantep'ten toplam 35 firma yer aldı.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı olan Adnan Ünverdi, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında, her sene sayıyı artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Gaziantep’in her türlü koşulda çalışmaya, üretmeye ve ihracata devam ettiğine dikkati çeken Ünverdi, şöyle devam etti.

"İSO İlk 500’de Gaziantep’ten 26 firmamız yer almıştı. Bugün açıklanan İSO İkinci 500’deki 35 firma ile ilk binde Gaziantep'ten toplam 61 firmamız yer aldı. İnşallah önümüzdeki yıllarda gerçekleştireceğimiz yeni ve katma değeri yüksek üretimlerle firma sayılarımızı daha da artıracağız."

Kovid-19 salgını sebebiyle yaşanan sıkıntılara rağmen listedeki firma sayısının yükseldiğini belirten Ünverdi, ülke ve dünya için çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı olan Tuncay Yıldırım da Kovid-19 salgınının ekonomiye olan olumsuz etkilerinin giderek azalacağını ve normalleşmeyle beraber Gaziantep’in gelecek hedeflerine çok daha sıkı adımlarla ilerleyeceğinin altını çizdi.

Geçen sene ilk bin arasında 57 firmanın yer aldığını hatırlatan Yıldırım, bu yıl sayının 61'e çıktığının altını çizdi.

Türkiye ortalamasının üzerine çıktıklarına dikkat çeken Yıldırım, şöylekonuştu:

"Bu yükselişte en önemli pay sahipleri iftiharla bahsettiğimiz firmalarımız. İnancımız odur ki gelecek yıl da bu sayı artacak ve Türkiye ekonomisindeki önemimizi hızla artıracağız. Gaziantep Ticaret Odası olarak hedeflerimiz, hayallerimiz var. Şehrimizi ekonomik anlamda ülkemizin ilk 4 ilden biri yapmak istiyoruz."

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Akıncı da kentteki sanayicilerin salgın dönemindeki zor koşullarda önemli bir performans ortaya koyduğunu vurgulayarak, "Gaziantep sanayisi inşallah salgının tamamen sona ermesiyle katma değeri yüksek üretimlerle ülkemiz ekonomisine değer katmaya ve yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecektir." dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 09:17
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını