banner1322
x

FUTBOL MAÇLARININ YAYIN HAKKI İÇİN YENİ İHALEYE ÇIKILACAK

Futbol maçlarının yayın hakkı için bu yıl içinde yeni ihaleye çıkacaklarını belirten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir,  dünyadaki bütün yayıncı kuruluşları teklif vermeye davet edeceklerini belirtti. 

FUTBOL MAÇLARININ YAYIN HAKKI İÇİN YENİ İHALEYE ÇIKILACAK
Endüstrideara

Ekonomi Muhabirleri Derneği yöneticilerini kabulünde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'de mücadele eden 4-5 takımın dışındaki bütün kulüplerin borcunun olduğunu söyledi. 
Salgın süreci ve kur değişimi nedeniyle 21 kulübün toplam 1.2 milyar lira kaybı olduğunu belirten Özdemir, Kulüplerin gelirlerinde yüzde 30-40 civarında kayıp yaşadığını söyledi. 

YENİ İHALE EN GEÇ ARALIK AYINDA

Futbol maçlarının yayın hakkı için bu yıl içinde yeni ihaleye çıkacaklarını aktaran Özdemir, hedeflerinin kulüplerin gelirlerini tekrar artırmak olduğunu ifade etti. Yayıncı kuruluşun sözleşmesinin bitmekte olduğunu kaydeden Özdemir, dünyadaki bütün yayıncı kuruluşları teklif vermeye davet edeceklerini söyledi. Bu senenin haziran ayı ile aralık ayı arasındaki süreçte dosyayı hazırlayıp ihaleye çıkacaklarını belirten Özdemir, gelirleri artırıcı bir ihale yapabilirlerse kulüplerin mali durumlarının iyiye doğru gidebileceğini söyledi.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını