FORD’DAN 230 MİLYON STERLİNLİK EK YATIRIM

Ford, İngiltere'nin kuzeybatısındaki Merseyside bölgesinde yer alan Halewood üretim tesisi için 230 milyon sterlin değerinde ek yatırım yapmaya hazırlanıyor.

FORD’DAN 230 MİLYON STERLİNLİK EK YATIRIM
Endüstrideara

Avrupa'daki elektrikli araçlarda kullanılmak üzere parça üretiminin ilk kez İngiltere'deki Halewood tesisinde yapılacak. Ford mevcut tesis için 230 milyon sterlin değerinde ek yatırım gerçekleştirilecek. 

“ELEKTRİFİKASYON PLANLARININ ÇOK ÖNEMLİ BİR PARÇASI OLDU”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Ford Avrupa Başkanı Stuart Rowley, “Bu yatırım kararı ile birlikte İngiltere’deki tesis daha uzun yıllar hizmet vermeye devam edecek. Ford, uzun yıllardır İngiltere'nin endüstriyel ve sosyal dokusunun bir parçası. Üretim tesisi şirketin Avrupa'daki elektrifikasyon planlarının çok önemli bir parçası oldu” dedi.  

“BU YATIRIMLA İSTİHDAM ALANI ARTACAK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren bir diğer isim ise İngiltere, İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanı Kwasi Kwarteng oldu. Kwarteng, “Yatırım kararı İngiltere’nin dünyada yüksek kaliteli otomotiv üretimi yapılacak en iyi bölgelerden biri olmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu yatırımla birlikte tesiste çalışan 500 kişinin istihdamının devamı sağlanacak. Gelecek dönemde ise 700 kişiye daha ek istihdam alanı açılacak. (AA)

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını