banner1322
x

Fındık ihracatçı için pazar arayışı sürüyor

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) İlyas Edip Sevinç, şu anda Türkiye Tanıtım Grubu vasıtasıyla Çin ile ilgili çalışmaların yeniden başladığını ve hem ABD hem Rusya hem Hindistan hem de Kuzey Afrika ülkelerine yönelik çalışmaların da yakın zamanda başlayacağını söyledi.

Fındık ihracatçı için pazar arayışı sürüyor
Endüstri 40 Zirvesi

ORDU (AA) - Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) İlyas Edip Sevinç, şu anda Türkiye Tanıtım Grubu vasıtasıyla Çin ile ilgili  çalışmaların yeniden başladığını ve hem ABD hem Rusya hem Hindistan hem de Kuzey Afrika ülkelerine yönelik çalışmaların da yakın zamanda başlayacağını söyledi. 

Sevinç, yapmış olduğu açıklamada, 11-12 Nisan tarihleri arasında Ordu'da gerçekleştirilen Ulusal Fındık Çalıştayı'nın sektör adına oldukça verimli geçtiğini bildirdi.

Yapılan çalıştayın, sektör açısından son derece yararlı olduğunu düşündüklerini anlatan Sevinç yeni pazarlar oluşturmak konusunda çalışmalarının devam ettiğini ve bu amaçla Çin ile ilgili çalışmalara yeniden başlandığını söyledi.

Amerika, Rusya, Hindistan ve Kuzey Afrika ülkelerine yönelik çalışmaların da yakın zamanda başlayacağını belirten Sevinç, kısa bir süre içerisinde başlayacağını ifade eden Sevinç, geleneksel pazarların dışında yeni pazarlara da açılabilmek amacıyla yürütülen çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 17:58
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını