Fiat Egea üretimi 500 bin adede ulaştı

Avrupa’da Fiat Tipo ismiyle satışa sunulan, Tofaş'ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği, Egea Ailesi’nin 500 bininci üyesi üretim bandından indi.

Fiat Egea üretimi 500 bin adede ulaştı
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) –Lansman tarihi 2015’ten bu yana Fiat Egea iç pazarda, yaklaşık 130 bin adetlik satış başarısı yakaladı.

Yüzde 70’i İtalya dışında satılan ve Avrupa'nın 7 ülkesinde ilk 10 içerisinde yer alma başarısı gösteren ve model ailesi, Fiat markasının iki numaralı küresel oyuncusu konumuna kısa süre içerisinde ulaştı. Lansmanından bugüne Fiat Egea Ailesi, özel serileri ile yenilenerek farklı müşteri kitlelerinin ve tarzların mobilite ihtiyaçlarına yönelik, ulaşılabilir çözümler sunmaya devam etmesiyle de dikkati çekiyor.

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu, Fiat Chrysler Automobiles'ın önde gelen üretim, Ar-Ge merkezlerinden biri olarak Egea Projesi’nde önemli sorumluluklar üstlendiklerini belirtti. Yapılan açıklamaya göre Eroldu, “Fiyat fayda dengesiyle ve ürün özellikleriyle ezber bozan bir model ailesi olarak lanse ettiğimiz Fiat Egea, Avrupa ve ülkemizde başta olmak üzere, EMEA Bölgesi’nde pazar başarısını sürdürüyor. Egea, yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize de katma değer sağlıyor. 500 bin adetlik üretim rakamına, üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde ulaşmasından dolayı oldukça gururlu ve mutluyuz.Bu başarıda önemli katkıları bulunan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 17:08
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını