banner1322
x

FABRİKALARDA YANGINA KARŞI AKILLI VİDEO ANALİZ ÇÖZÜMLERİ

Kale Alarm Video Analiz Çözümleri, güvenlik operatörlerinin isabetli karar verebilmelerine, yangınlarda müdahalenin erken yapılmasını sağlıyor.

FABRİKALARDA YANGINA KARŞI AKILLI VİDEO ANALİZ ÇÖZÜMLERİ
Endüstri 40 Zirvesi

“Güvenlik ve Ötesi” sloganı ile alarm sistemlerini tüketicilerin ihtiyaçlarına göre tasarlayan Kale Alarm, Akıllı Video Analiz Çözümleri ile fabrikalarda yangın güvenliği başta olmak üzere, işletmelere güvenlik açısından önemli bir çözüm sunuyor.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalar, bir güvenlik operatörünün ekranlardaki görüntüleri 15 dakika takip etmesi durumunda yaklaşık yüzde 50’sini, 20 dakika sonra ise yüzde 90’dan fazlasını kaçırdığına dikkat çekiyor. Bu doğrultuda Kale Alarm, ürün grubundaki akıllı video analiz çözümleriyle IP Güvenlik Kamera sistemlerinin etkin ve verimli kullanılmasını sağlayarak, işletmelerdeki güvenliğin artmasına imkan veriyor.

HIZLI KARAR ALINMASINA DESTEK OLUYOR

İş yerlerinde yaşanacak tüm riskli ve şüpheli olaylar için anında görüntülü bildirim alma olanağı tanıyan firmanın Akıllı Video Analiz Çözümleri, muhtemel tehlike belirtilerinde operatörü uyararak işin sonuçlanmasını ve hızlı karar almasına destek veriyor.

Gelişmiş video analiz yazılımı kurgusu ile IP Güvenlik Kamera sistemlerinin verimli ve etkin bir şekilde kullanılmasına, gün sonunda da daha yüksek güvenlik sağlanmasını mümkün kılıyor.

İŞ VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR, ERKEN MÜDAHALE İMKANI VERİYOR

Şirketin söz konusu çözümleri; güvenlik kameraları, kayıt cihazları ya da analiz sistemlerine yerleştirilerek kullanılıyor.

Bu sayede iş yerlerinde veya üretim tesislerinde olası dikkatsizlik, gözden kaçırma ya da yaşanabilecek diğer aksaklıklar karşısında sistem devamlı kontrole imkan tanıyor. Hatta gelişmiş görüntü özelliği sayesinde en ufak nesneyi bile fark ediyor, birden fazla çalışanın yapacağı işi yaparak iş verimliliğini maksimize ediyor.

Daha geniş alanlardaki ihlalleri de yakalayabilen çözüm, bilhassa üretim tesislerindeki yangın güvenliği konusunda öne çıkıyor. Henüz çıkan yangının başlangıcında devreye girerek kullanıcıyı uyarıyor ve böylece yangının büyüyüp yayılmasına müsaade etmeden müdahale edilmesine fırsat veriyor.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını