banner1322
x

ETİ BAKIR’IN 7 TESİSİNE TEŞEKKÜR BELGESİ 

Cengiz Holding’in iştiraki olan Eti Bakır’ın Türkiye geneline yayılan tesisleri, 2021 yılında istihdama ve engelli istihdamına sağladığı katkı nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından teşekküre layık görüldü. 

ETİ BAKIR’IN 7 TESİSİNE TEŞEKKÜR BELGESİ 
Robot Zirvesi

Eti Bakır A.Ş., faaliyet gösterdiği kentlerde en çok prim ödeyen kuruluş olarak dikkat çekti. Eti Bakır’ın 7 tesisinde istihdama sağladıkları katkıdan ve bölgelerinde en çok engelli istihdam eden işletme olmalarından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) teşekkür belgesi aldı. Teşekkür belgesine layık görülen işletmeler arasında Samsun, Cerattepe, Murgul, Mazıdağı, Küre, Siirt ve Adıyaman yer aldı. Eti Bakır; faaliyet gösterdiği kentlerde çoğunlukla bölge insanını istihdam ederek Türkiye ekonomisinin yanı sıra bölgesel kalkınmaya da büyük bir destek sunuyor.

“5 BİN 500 ÇALIŞANIMIZLA SEKTÖRÜN LOKOMOTİFİ OLUYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Eti Bakır Genel Müdür Yardımcısı Asım Akbaş, “Üretimimizle cari açığın azaltılmasına katkı sağlıyoruz. Ayrıca istihdam yarattığımız yerlerde bölgesel kalkınmayı destekliyoruz. Yılda 500 bin ton konsantreden 100 bin ton katot bakır elde ediyoruz. Eti Bakır’ın 5 bin 500 çalışanı bulunuyor. İstihdam gücümüzle Türkiye’nin maden rezervlerini verimli bir şekilde değerlendirmeyi, geri kazanımı maksimum düzeyde tutmayı ve katma değeri yüksek ürünler üretmeyi hedefliyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Türkiye’nin yıllık katot bakır ihtiyacının %20’sini tek başına karşılayan Eti Bakır, cari açığın azaltılmasında önemli rol oynuyor. Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde en çok prim ödeyen şirket olarak, istihdama yaptığımız katkı ve engelli bireyleri ekonomiye kazandırmamız vesilesiyle SGK tarafından teşekküre layık görülmemiz bizim için büyük onur ve gurur kaynağı oldu. Bu başarı; üretimi, iş güvenliğini ve inovasyonu önceliği olarak gören tüm Eti Bakır çalışanlarınındır.” dedi.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını