banner1013
x

ESTAŞ İLAVE FABRİKA İLE ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRACAK

Yurt içi ve yurt dışında 16 araç üreticisine satış yapan, 46 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türkiye'nin en büyük kam mili üreticilerinden ESTAŞ, Sivas'ta ilave fabrika açarak üretim kapasitesini artıracak.

ESTAŞ İLAVE FABRİKA İLE ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRACAK
EndüstrideAra - Haber Detay

ESTAŞ, yeni yatırımlar ile büyümeye devam ediyor. ESTAŞ, ağır vasıta araçları, otomobil, lokomotif ve gemi jeneratör motorları için eksantrik mili üreterek, ABD, Fransa, Almanya'nın da aralarında bulunduğu 46 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. ESTAŞ üretim kapasitesini artırmak amacıyla ek fabrika yatırımına başladı. 

“ESTAŞ EK YATIRIMLARLA ŞEHRE GÜÇ KATIYOR”

Açılış programında konuşma gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, “ESTAŞ, Sivas'ın marka değerlerinden biridir. Mevcut ve yeni sektörler için hayata geçirdiği ek ilave yatırımlarla kentin üretim ve istihdamına katkı sağlamaya devam ediyor. Yakın zamanda ESTAŞ Eldiven Fabrikası'nın temelini atmıştık. Bugün ise ESTAŞ'ın dünya genelinde bir marka olduğu kam mili alanında ilave fabrikasının temel atma töreni için tekrar bir aradayız. Dünya genelinde salgına bağlı çok ciddi bir ekonomik daralma olduğunu görüyoruz. Ülke olarak bu krizi üretim ve istihdamdan taviz vermeyen bir anlayış ile fırsata çevirmek için önemli bir mücadele ortaya koyuyoruz. Sadece salgın döneminde ilimizde temel attığımız ve üretime geçen fabrikalarımızı gördüğümüzde 'Sivas olarak üretim ve istihdamda biz de varız' diyoruz."

“İNŞAAT YÜZDE 25’E ULAŞTI”

ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin de beşinci fabrikanın temelini attıklarını aktararak, "5 fabrikadan 2'si şu an seri üretim yapmakta, yaklaşık 300 personelimiz çalışmakta. Diğeri yüzde 90 tamamladı. İnşallah birkaç aya hizmete girecek. 1 ay önce temelini attığımız fabrikanın da inşaatı yüzde 25'e ulaştı. Burayı da çok hızlı bir şekilde bitirmeyi arzu ediyoruz. Üretim kapasitemizi arttıracağız." dedi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 08:52
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler