banner1322
x

EPSA YENİ ÜRETİM ÜSSÜNÜ TEKNOSAB’DA KURACAK

Epsa, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine yaptığı özellikli ürünler için TEKNOSAB’da ileri teknoloji tabanlı tesis inşaatına başlayacak.

EPSA YENİ ÜRETİM ÜSSÜNÜ TEKNOSAB’DA KURACAK
Robot Zirvesi

Yatırımlarına devam eden Epsa, otomotiv ve beyaz eşyaya yönelik yaptığı üretimlerin teknoloji üssünü TEKNOSAB’da kurmaya hazırlanıyor. 
Bu yıl Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’nde (TEKNOSAB) yatırıma başlayacaklarını açıklayan Epsa Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, bu sayede üretimi yapı kimyasalları ve inşaat ile ambalaj ve özel üretim olarak iki farklı tesiste sürdüreceklerini belirtti. 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak tesis için 10 milyon liralık makine yatırımı yapacaklarını söyleyen Özdemir, tesiste otomotiv ve beyaz eşya sektörleri ağırlıklı olmak üzere teknoloji tabanlı üretim yapılacağını vurguladı.
TOGG projesinde de yer aldıklarına dikkat çeken Özdemir, Her türlü saklama kabından araçların içine kadar pek çok alanda kullanılan EPP’nin (Genleştirilmiş poliproplen) otomotiv endüstrisinde yoğun olarak kullanılan bir malzeme haline geldiğini belirtti. TEKNOSAB’da daha çok otomotiv ve beyaz eşyaya yönelik teknolojik tabanlı üretimlerin yapılacağı bir tesis kuracaklarını söyleyen Özdemir, yalıtım ve inşaat malzemeleri üretimlerinin Barakfakih OSB’deki 15 bin metrekarelik tesislerinde devam edeceğini ve yeni yatırımlarla gelişeceğini aktardı. 

GELİŞTİRDİKLERİ ÜRÜN BULGARİSTAN’DA KULLANILACAK

Isı yalıtımları ve yapı kimyasalları alanında kaliteyi ön plana çıkaracak ve teknolojiyi daha hızlı kullanabilmelerini sağlayacak makine yatırımlarını tamamladıklarını ifade eden Özdemir, Ar-Ge çalışmalarını da devam ettiklerini ve Ar-Ge’den çıkan pek çok ürünün ticarileşme başarısı gösterdiğin söyledi. Ar-Ge’lerinde geliştirerek ihracatına başladıkları bir ürünlerinin Bulgaristan’da bir demiryolu projesinde kullanılacağını kaydeden Özdemir, Ar-Ge’de yapı kimyasallarında ciddi geliştirmeler üzerinde çalıştıklarını belirtti.
Global bir marka haline gelmenin en büyük hayali olduğunu dile getiren Özdemir, 2018 yılında başladıkları ihracatta bugün ülke sayısını 14’e çıkardıklarını ve ciroda yüzde 20 olan ihracat oranını da yüzde 40’a yükseltmeyi hedeflediklerini ifade etti.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını