banner1322
x

“Enerji maliyetleri azaltılırsa enflasyon düşer“

Enerji maliyetlerinin azaltılması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Üretimin hızla artacağı bir dönemde başta akaryakıt olmak üzere enerji maliyetleri düşürülürse hem sınai ve zirai üretimi desteklemiş oluruz hem de enflasyonun düşmesine katkı sağlamış oluruz" değerlendirmesinde bulundu.

“Enerji maliyetleri azaltılırsa enflasyon düşer“
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) –  Enflasyonun düşürülmesi için enerji maliyetlerinin azaltılması gerektiğine değinen, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, mart ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.

Palandöken, enflasyonun düşmesi için enerji maliyetlerinin indirilmesinin önemini vurguladı. Ayrıca, benzinin litre fiyatının 7 liraya yaklaştığını, motorine de zam yapılmasının beklendiğini kaydetti.
Bahar mevsiminin gelmesiyle turizm ve inşaat sezonunun açıldığına işaret eden Palandöken,"Başta akaryakıt olmak üzere üretimin hızla artacağı bir dönemde enerji maliyetleri düşürülürse sınai ve zirai üretimi desteklemiş oluruz. 

Bu da ekonomik büyümeyi yükseltirken enflasyonun düşmesine de katkı sağlar." değerlendirmesinde bulundu.
Akaryakıt fiyatlarının eşel mobil sisteminin uygulandığı dönemlerde kontrol altında tutulabildiğini bildiren Palandöken, enflasyonu düşürme konusunda söz konusu sistemin etkili olduğunu belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 14:04
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını