banner1013
x

Endüstriyel mineral üreticisine 3 ödül birden

Avrupa’nın önde gelen endüstriyel mineral üreticisi Esan, ‘İnsan için Maden’ temalı Maden Sektörü Ödülleri’nde 3 alanda ödüle hak kazandı

Endüstriyel mineral üreticisine 3 ödül birden
EndüstrideAra - Haber Detay

Eczacıbaşı Topluluğu'nun seramik fabrikalarındaki hammadde ihtiyacını karşılamak için 1978’de kurulan Esan, günümüzde Avrupa’nın önde gelen endüstriyel mineral üreticilerinden biri konumunda. Endüstriyel mineral alanındaki başarısını 2009 yılında açtığı Balya Kurşun ve Çinko Madeni ile yeni alanlara taşıyan Esan, 40 aktif ocak ve 10 lokasyon ile 40’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. 

“İnsan için Maden” temalı Maden Sektörü Ödülleri’nde Avrupa’nın önde gelen endüstriyel mineral üreticisi Esan 3 alanda ödüle layık görüldük. Sürdürülebilirlik çalışmalarında önemli yeri olan fırsat eşitliğinde yarattığı farkla marka “En Fazla Kadın İstihdam Eden Maden Firması” seçildi. Esan ödülünü T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sn. Mithat Cansız’ın elinden, Genel Müdürümüz Sn. Serpil Demirel aldı. Global satış ağı ve üretim hacmi ile “En Fazla İhracat Yapan Maden Firması” ikincilik ödülünü alırken, “Devlete En Fazla Katkı Yapan” maden firmaları kategorisinde ise Esan üçüncülük ödülüne layık görüldü. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 12:19
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler