ELEKTRONİK ÜRETİCİSİNİN SATIŞ REKORU O ÜLKEDEN GELDİ

Avusturyalı AT&S’nin satış rekoru firmanın farklı ülkedeki üretim tesisinden geldi.

ELEKTRONİK ÜRETİCİSİNİN SATIŞ REKORU O ÜLKEDEN GELDİ
Endüstrideara

Avusturya merkezli elektronik firması AT&S, Çin’deki tesislerinin katkısıyla ciro ve satış rekoruna imza attı. Avusturya'nın yanı sıra Hindistan, Malezya, G. Kore ile Çin'de Chongqing ve Şanghay’daki üretim tesislerinde faaliyet gösteren firmanın, Çin'de gösterilen performantan memnun olduğu ifade edildi.

Firmanın 7 bin civarı kişinin çalıştığı Çin’deki fabrikaları, üç aylık dönemde hızlı ciro artışına büyük ölçüde katkıda bulundu.

İLK ÇEYREKTE YÜZDE 30 BÜYÜME KAYDEDİLDİ

Grubun cirosu, 2021-2022 dönemi ilk üç çeyreğinde yüzde 30 oranında artarak 1,15 milyar avroya ulaşırken, EBITDA olarak adlandırılan "faiz, vergi, amortisman öncesi" kazanç ise yüzde 30’luk artışla 244 milyon avro olarak gerçekleşti. Net kazancın da yüzde 68 oranında yükselerek 62 milyon avroya çıktığı bildirildi.

Elde edilen verilere göre, yılın tamamı için tahminler yenileniyor. Şirketin cirosu için daha önce hedeflenen yüzde 23 oranı, ilk çeyrekte yüzde 30 oranında bir büyüme gösterdi.

ÇİP KRİZİNE RAĞMEN OTOMOTİVDE SATIŞLARI ARTTI

Devre kartı üreticisi, 2025-2026 mali yılında yaklaşık 3,5 milyar avroluk satış elde etmeyi hedefliyor. Firmanın yayımlanan üç aylık raporunda, Chongqing’de bulunan tesisteki ek kapasitelerin ilk üç çeyrekte en büyük büyüme faktörü olduğu ifade edildi.

Ayrıca mobil cihazlara yönelik genişletilmiş uygulama portföyü ve modül devre kartları da satışlardaki büyümeye katkı sağlayan diğer ürünler olarak dikkat çekti. Yarı iletkenlerdeki darboğaza rağmen, firmanın otomotiv sektöründeki satışlarının da arttığı gözlendi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 17:13
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını