banner1322
x

ELEKTRA ELEKTRONİK YÜZDE 25 BÜYÜDÜ 

Elektra Elektronik, 2022 yılının ilk altı aylık döneminde yüzde 25 oranında büyüydü. Yıl sonu projelerini değerlendiren Elektra Elektronik, hedeflerini açıkladı. 

ELEKTRA ELEKTRONİK YÜZDE 25 BÜYÜDÜ 
Makine Zirvesi

Elektra Elektronik, sektörde 42. yılını kutladığı ve Ar-Ge merkezi olduğu 2022 yılının ilk yarısına ilişkin değerlendirmelerini açıkladı. Bölgesel zorluklara rağmen piyasa koşullarına uyum sağladıklarını açıklayan Elektra Elektronik Satış Direktörü İlker Çınar, yaşanan sorunlar hakkında da bilgi verdi. 

HONDURAS VE GUATEMALA’YA ELEKTRONİK ÜRÜN İHRAÇ ETTİ

Çınar, konuyla ilgili değerlendirmesini şu sözlerle gerçekleştirdi: “2022 yılının ilk yarısında dünyada yaşanan sıkıntılara paralel olarak ham madde ve ürün fiyatlarındaki değişiklik yaşanıyor. Elektra Elektronik olarak bu süreci etkili bir şekilde yönetiyoruz. 2022 yılının ilk altı aylık döneminde hedeflerimiz doğrultusunda ilerledik ve verimli geçirdik. Dünyada yaşanan tedarik sıkıntılarına kendi sektörümüz için destek olmak adına çok yoğun çalıştık. Bu sayede yeni pazarlarda yeni müşterilere ulaştık. Daha önce girmediğimiz pazarlardaki ülkelerin yıllardır sipariş verdiği firmaların ani fiyat artışlarına gitmesi, yeni marka arayışlarına girilmesine sebep oldu. Biz de bu ülkelerde sürdürdüğümüz pazarlama faaliyetlerimizle öne çıktık ve Honduras, Guatemala gibi ülkelerden bile siparişler aldık.” şeklinde konuştu.

“İHRACATTA YÜZDE 30 BÜYÜME BEKLİYORUZ”

Çınar, sözlerine şöyle devam etti: “Elektra Elektronik olarak İstanbul’daki fabrikamızdan başta Çin olmak üzere İspanya, Almanya, Fransa, Yeni Zelanda ülkelerine gönderim sağlıyoruz. Ayrıca Afrika, Ortadoğu ve Güney Amerika bölgeleriyle birlikte toplamda 6 farklı kıtada 62 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu yılın ilk yarısında beklediğimiz ihracat hedefine ulaştık. Yıl sonunda ise geçtiğimiz yıldan yüzde 30 fazlasını hedefliyoruz. Pandemi döneminde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm sektörlerde durağanlık oluştu. Ancak bu sürecin sona ermeye başlamasıyla fuarlar da başladı. Üç yılın ardından ilk yurt dışı fuarımız Hannover Messe’ye 30 Mayıs-2 Haziran 2022 tarihleri arasında katıldık. Yurt dışı ziyaretlerimiz de başladı. Eskisinden daha yoğun bir tempoda bu sürecin devam edeceğini öngörüyoruz.”

 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını