ELDOR’UN ELEKTRİKLİ ARAÇ SİSTEMLERİ PROJESİNE DEVLET DESTEĞİ

İzmir'de elektrikli araç sistemleri üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek. Projede öngörülen toplam sabit yatırım tutarı 809 milyon 986 bin 56 lira oldu.

ELDOR’UN ELEKTRİKLİ ARAÇ SİSTEMLERİ PROJESİNE DEVLET DESTEĞİ
Endüstrideara

İzmir'de yapılacak elektrikli araç sistemleri üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Eldor Elektronik ve Plastik Malzemeleri Üretim ve Ticaret Limited Şirketi tarafından Ege Serbest Bölgesinde elektrikli araç sistemleri üretim tesisi yatırımı projesi yapılacak. Projeye devlet bazlı destek verilecek. 
Yatırımın başlangıç tarihi 15 Haziran 2020 olarak belirlendi. Yatırım süresi ise başlangıç tarihinden itibaren 6 yılı kapsıyor. 

SABİT YATIRIM TUTARI 800 MİLYON

Yatırımın öngörülen sürede gerçekleştirilememesi halinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu sürenin yarısı kadar daha ek süre verilebilecek.

Komple yeni yatırım şeklinde belirlenen projede öngörülen toplam sabit yatırım tutarı 809 milyon 986 bin 56 lira olarak belirlendi. Öngörülen ilave istihdam 700, öngörülen nitelikli personel sayısı ise 40 olarak hesaplandı.

Karar kapsamında desteklenen yatırım projesi, sigorta primi işveren hissesi desteği, nitelikli personel desteği ve enerji desteği İmkanlarından yararlandırılacak.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını