banner1339
x

Ekonomiye ve ihracata katkısı tartışılmaz

Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin ekonomiye ve özellikle ihracata katkısının tartışılmaz olduğunu dile getiren CNC İleri Teknoloji Genel Müdürü Hüseyin Ütüklerli, firmaların teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Ekonomiye ve ihracata katkısı tartışılmaz
Enerji Zirvesi

“Günümüzde talaşlı imalatta rekabetçi olabilmek için makinadan ziyade komple çözüme ihtiyacı olan firmalara yönelik olarak CNC İleri Teknoloji; otomasyon, fikstür, özel ya da özelleştirilmiş makina ve çeşitli aksesuarlar olmak üzere pek çok teknolojiyi bir arada müşterilerine sunmaktadır.

2018 Nisan ayından beri Tasarım Merkezi unvanıyla çalışmalarını sürdüren firmamız; kurduğu güçlü tasarım ekibi ile daha karmaşık ve ileri teknoloji, akıllı ürün tasarımlarını sistematik ve sürdürülebilir bir şekilde geliştirme imkanına kavuşmuştur.” diyen CNC İleri Teknoloji Genel Müdürü Hüseyin Ütüklerli’nin görüşlerini aldık: “İmalatçı firmaların verim ve üretkenliğini artırarak, daha iyi kalitede ve rekabetçi fiyatlarla ihracat yapabilmelerinde etkin rol oynamaktayız. Tasarım merkezimiz ile birlikte hedefimiz; global olarak en iyi teknolojilere sahip, yüksek katma değeri olan ürün ve sistemleri geliştirmek ve dünya çapında konunun lideri olmaktır. Talaşlı imalatta yüksek teknolojinin kullanımı ve geliştirilmesinde nadir firmalardan olan CNC İleri Teknoloji, ürünlerini ABD, Rusya, Almanya gibi ülkelere pazarlamaya başlamış olup; kısa bir süre içerisinde Çin, Hindistan ve diğer Avrupa ülkelerine de ihracat yapmaya başlayacaktır. Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin ekonomiye ve özellikle ihracata katkısı tartışılmaz olduğunu düşünmekle birlikte, benzeri desteklerin sürdürülmesi, uzun vadeye yayılması ve firmaların teşvik edilmesi gerekmektedir.”


 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 14:57
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını