banner1322
x

EKONOMİ BASINI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

12. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri, hibrit törenle sahiplerine kavuştu.

EKONOMİ BASINI ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından İTO'nun katkıları, Alternatif Bank, Yıldız Holding ve Garanti BBVA'nın ana sponsorluğu, Turkcell'in iletişim ve teknoloji sponsorluğunda düzenlenen 12. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri, hibrit törenle sahiplerine kavuştu.

Törende bir konuşma yapan İTO Başkanı Şekib Avdagiç, bu seneki ödül töreninin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle gecikmeli de olsa gerçekleştirildiğini belirtit.

Ekonomi gazetecilerinin pandeminin zorlu şartlarına karşın toplumu aydınlatmada ve üretimin çarklarının işlemesini sağlamada itici güç olduğunu  dile getiren Avdagiç, "Çok güzel haberler yaptınız. Haberlerinizle üreticinin, KOBİ’lerin, tüccarların, üretimin parçası olan aktörlerin hayata tutunmasını sağladınız." şeklinde konuştu.

Avdagiç, dünyanın büyük bir sınav verdiği bu süreçte gazetecilere büyük görevler düştüğünü belirterek, şöyle devam etti:

"Bu görev de morallerin ve motivasyonların güçlendirilmesidir, kenetlenme ve dayanışmanın artırılmasıdır. Sizler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu vazifeyi başarıyla yerine getireceksiniz. İnanıyorum ki; ülkemizin bu zorlu süreci minimum zararla geride bırakmasına katkıda bulunacaksınız. Benim elimde olsaydı, bu yıl ekonomi basınında görev alan tüm gazetecilere ödül verirdim. Çünkü korona günlerinde çalışarak, ekonomiyi yönlendirerek, sizler bunu hak ettiniz. Koronavirüs günleri elbet geride kalacak, biz post-korona döneminde Türkiye'nin hak ettiği yeri alması için hep birlikte üzerimize düşeni yapacağız."

İŞTE KAZANANLAR

Dallara göre diğer ödül kazananların isimleri, kurumları ve ödüle layık görüldüğü haber başlıkları şöyle:

Ekonomi Haberi (yazılı basın) - Emre Eser - Hürriyet - Akbil Öğretim Fakültesi

Ekonomi Haberi (TV) - Ceren Dilekçi- Bloomberg HT - Chatham House Başkanı Jim O'Neill

Sinan Sayrugaç anısına Ekonomi Haberi (İnternet) - Rahim Ak - www.haberturk.com.tr - Milyonerler Borsaya Döndü

Söyleşi Röportaj (Yazılı Basın) - Orhan Orhun Ünal- Yeni Şafak - Güzel ve Çirkin

Köşe Yazarı - Rüştü Bozkurt - Dünya, Serpil Yılmaz - Sözcü

Ekonomi Programı (TV) - Özlem Doğaner - A Para - Paranın Yönü

Ekonomi Programı (Radyo) - Serhat Ayan - (RS FM)

Yılın Araştırma Haberi (Yazılı Basın) - Olcay Büyüktaş - Cumhuriyet - 800 milyon kadın taciz mağduru

Yerel Basın Ödülü (Yazılı Basın) - Utkucan Akkaş - Ege Telgraf - Tarımın büyümesi için yeni toprak haritası şart

Jüri Özel Ödülü - Hakan Güldağ - Dünya

Nezih Demirkent Özel Ödülü - Kerim Ülker - Dünya - Söz veren çok yatırım yapan yok

Namık Ahıska Özel Ödülü - Sayime Başçı - Sözcü - Kaçak rakının vergi kaybı 1.5 milyar dolar / İbrahim Acar - Sabah - Hayatımız coin oluyor

Bülent Yardımcı Özel Ödülü - Ayşegül Küçükkurt – Para Dergisi - Tüketiciyi ham yaptı / Önder Çelik - Türkiye - Dönerde gıda terörü bitiyor

Esen Salihoğlu Özel Ödülü - Veysel Ağdar - Dünya - Konkordatoda 3 mahkeme 3 ayrı karar)

Barış Bektaş Özel Ödülü - Ömer Temur - Türkiye - Yapay zeka sen aylan bebek çekebilir misin?
 

JÜRİ
 

Aralarında Anadolu Ajansı Finans Haberleri Editör Yardımcısı ve EGD Başkan Yardımcısı Hasan Arslan'ın da bulunduğu EGD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri'ni belirleyen jüri üyeleri şu isimlerden meydana gekliyor.

"Vahap Munyar, Ali Çağatay, Abdurrahman Yıldırım, Jale Özgentürk, Dilek Güngör, Hasan Arslan, Oya Yalıman, Faruk Erdem, Hayri Çetinkaya, Bilal Emin Turan, İbrahim Acar, Talip Yılmaz, Recep Erçin, Yaşar Kızılbağ, Fikri Türkel, İsrafil Kuralay, Sedat Yılmaz, Günseli Özen, Levent Ulusoy, Servet Yıldırım, Orhan Turan, Ümit Boyner, Sibel Asna- Canan Eraslan, Sadi Özdemir, Serpin Alparslan, İdriz Çokal, Celal Toprak."

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 15:18
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını