EKEN: "SİVAS DEMİRAĞ OSB YATIRIMCININ ODAĞINDA"

STSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Sivas Demirağ OSB'ye ilginin arttığını ve yatırımcının radarında olduğunu söyledi.

EKEN: "SİVAS DEMİRAĞ OSB YATIRIMCININ ODAĞINDA"
Enerji Zirvesi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Cazibe Merkezleri Programı kapsamına alınan Sivas Demirağ OSB'nin yatırımcı tarafından ilgiyle karşılanmaya devam ettiğini belirtti.

"13 BİN İSTİHDAM SÖZÜ ALINDI, 44 FABRİKAYA YER VERDİK, BÜTÇESİ 5,5 MİLYAR TL"

STSO'nun nisan ayı meclis toplantısı vesilesiyle bir konuşma yapan Mustafa Eken, iş dünyasının sorunlarına çözüm bulmak ve üretmek adına devamlı olarak sahada bulunduklarını dile getirdi.

Eken, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak bölgeye olan talebin gün geçtikçe daha da arttığına dikkat çekti. Eken, "OSB'miz ciddi anlamda her geçen büyüyor. 9 arsa tahsisi daha gerçekleştirdik, bin 500 çalışan ilavesi daha oldu. 13 bin kişi istihdam garantisi sözü alındı, 44 fabrikaya yer verildi, 5,5 milyar TL'lik yatırım bütçesi belirlendi." dedi.

"ZOR KISMI BİTTİ, NEREDEYSE YARISI TAMAMLANDI"

OSB'nin altyapı çalışmalarının yaklaşık yüzde 45'inin tamamlandığını aktaran Eken, çalışmaların zor olan kısmının bittiğini ve artık daha hızlı gelişeceğini ifade etti. Eken, 2023'ün ilk yarısına kadar altyapının bitirileceği bilgisini verdi, bölgeye kurulacak Lojistik Köy konusunda ise şöyle konuştu:

"Lojistik köy ihalesini alan firma henüz çalışmalara başlamadı. Bu süreç biraz uzadı. Lojistik Köy Sivas'ın olmazsa olmazıdır. Lojistik Köy'de çalışmaların bir an önce başlamasını bakanlıklarımız ile ilgili kurumlarımızdan istiyoruz, takip ediyoruz, talep ediyoruz."

STSO Yönetim Kurulu Başkanı Eken ayrıca, STSO ile Filistin Güney Hebron Ticaret Sanayi ve Tarım Odası arasında imzaladıkları protokol çerçevesinde Filistinli 41 iş insanının şehre geleceğini de sözlerine ekledi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2022, 06:50
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını