banner1322
x

EGİAD MELEKLERİ YILIN MELEK YATIRIM AĞI ÖDÜLÜNÜ ALDI

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından düzenlenen etkinlik kapsamındaki ödüllerde EGİAD Melekleri "Yılın Melek Yatırım Ağı" seçildi.

EGİAD MELEKLERİ YILIN MELEK YATIRIM AĞI ÖDÜLÜNÜ ALDI
Robot Zirvesi

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından Kocaeli'deki Bilişim Vadisi'nde düzenlenen 5. MMG-EURITECH Avrasya Ar-Ge, İnovasyon & Teknoloji Zirve ve Sergisi kapsamında gerçekleştirilen Euritech Awards Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Ödül Töreni’nde EGİAD Melekleri “Yılın Melek Yatırım Ağıödülünü aldı.

EGİAD Melekleri, halk oylaması ve jüri değerlendirmesi neticesinde 16 yatırım ağı arasından seçilerek ödüle layık görüldü. Bu yıl 1 – 2 – 3 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşen zirvede, üç gün boyunca 80 konuşmacı; girişimcilik, Ar-Ge, savunma, enerji, sağlık, gıda, tarım, yeşil mutabakat, yazılım, fintech, mobilite, geleceğin teknolojileri ve start-up'ların finansmanı konuları üzerinde duruldu. 

"BÖLGENİN TEK AKREDİTE AĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR"

Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, ödül hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

"2011 yılında EGİAD olarak başladığımız girişimcilik çalışmaları ile farkındalığımızı arttırmayı ve önemini yaygınlaştırmayı hedeflemiştik. Bu bağlamda ise en büyük adımı 2015 yılında EGİAD Melekleri’nin TC Hazine ve Maliye Bakanlığı’na akredite olarak kurulumu ile attık. Böylece İzmir ve Ege Bölgesi’nin tek akredite ağı oldu, olmaya da devam ediyor. Bugün ise elde ettiğimiz başarı ile EGİAD Melekleri hakkında aldığım pozitif geri bildirimler, beni ve Ege Bölgesi’nin birçok iş insanını gururlandırıyor. Bu dönem çalışmaları ile çıtayı yükselten EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Levent Kuşgöz ve tüm icra kurulu üyelerine teşekkürlerimi sunarım." şeklinde konuştu.

"BÖLGEMİZDE YATIRIMCI VE YATIRIMLARIN ARTMASI İÇİN YOLA KOYULDUK"  

EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Levent Kuşgöz ise, kuruluşlarından beri geçen sürede girişimlere ve ekosisteme sağladıkları katkılar karşılığında bu ödülü aldıkları için oldukça mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti.

Bugüne değin 22 girişime 3,5 milyon dolardan fazla yatırım gerçekleştirdiklerini bildiren Kuşgöz, bundan sonra kendilerini özveri ve büyük bir çalışma beklediklerini kaydetti. Kuşgöz, "İzmir ve bölgemizde gerek yatırımcı sayısının, gerekse yatırımların artması için kollarımızı sıvadık. Bu dönem yanımda olan, zamanını, emeğini EGİAD Melekleri’ne ayıran tüm icra kurulu üyelerine ve oyları ile bize bu ödülü kazandıran herkese çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını