banner1114
x

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİNİN İHRACATI YÜZDE 26 ARTTI

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ocak-temmuz dönemindeki ihracat ile ilgili bilgi verdi. İhracat rakamları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artarak 8 milyar 884 milyon dolara ulaştı.

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİNİN İHRACATI YÜZDE 26 ARTTI
Enerji Zirvesi

Ege İhracatçı Birlikleri ihracat rakamlarıyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. 2020 yılına ait ocak-temmuz döneminde 7 milyar 69 milyon dolarlık ihracat yapıldığı hatırlatan EİB, 2021 yılının aynı döneminde ise birlik üyelerinin ihracatının yüzde 26 artışla 8 milyar 884 milyon dolara çıktığını belirtti. Temmuz ayında gerçekleşen ihracatın ise yüzde 4 oranında arttığını ve 1 milyar 237 milyar dolara ulaştığını aktardı. 

“5 BİRLİK İHRACATINI ARTIRDI”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Bu yıl temmuz ayında 5 birliğin ihracatını artırdı. Temmuz ayı içerisinde bölgede en fazla ihracatı kimya sektörü gerçekleştirdi. Tablonun genelini değerlendirdiğimizde ikinci sırada demir sektörü yer alıyor. Sektör yüzde 52 artışla 151 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştirirken, son 1 yıllık ihracatı 1,5 milyar doları aşmış durumda. Bu rakamlar Ege İhracatçı Birliklerinde Kimya İhracatçıları Birliğinin kurulması isteğimizin ne kadar doğru olduğunun göstergesi." ifadelerini kullandı. (AA)
 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler