banner1322
x

EGD BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

EGD tarafından verilen ve bu yıl 13.'sü gerçekleştirilen "Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

EGD BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Endüstrideara

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) katkılarıyla organize edilen "13. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu.

"İHRACATIMIZ İKİLİ RAKAMLAR ÜZERİNDE KONUŞULACAK"

Alternatif Bank, Yıldız Holding ve Garanti BBVA'nın ana sponsorluğu, Turkcell'in iletişim ve teknoloji sponsorluğunda hibrit olarak gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracatta 200 milyar doların üzerine doğru bir gidiş yaşandığını söyledi. 

Gülle, 2021'in rekorların kırıldığı bir yıl olacağını ve bundan sonra Türkiye'nin ihracatının ikili rakamlar üzerinde konuşulacağının altını çizdi.

Bu dönemde kendilerine verdikleri destekten ötürü basın mensuplarına teşekkür eden Gülle, bu güzel haberlerin oluşmasında katkıda bulunan tüm ihracatçılara şükranlarını sunarak sözlerini tamamladı.

NELER SÖYLEDİLER?

Törende konuşan Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ekonomi basının önemine dikkat çekti ve ekonomi gazetecisi olmak için eğitim, beşeri sermaye ve deneyimin önemli olduğunu, Türkiye'nin 20 yıldır üst üste büyümesinde ekonomi gazetecilerinin rollerinin yadsınamaz olduğunu ifade etti.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay da, Türkiye'nin uluslararası arenadaki başarılarından örnek vererek bu doğrultuda ekonomi basınının büyük bir pay sahibi olduğunu vurguladı ve "Hedeflediğimiz güven ve istikrar ivmesinin 'etkili bir ekonomi basını' ile her geçen gün artarak yükseleceğine tüm kalbimle inanıyorum." diye konuştu.


 
EGD Başkanı Celal Toprak ise, etkinliği çok önemsediklerini belirterek, 800 üyenin bir yıl içinde yaptığı kendi haberleriyle başvurduğunu dile getirerek "Ödül alacak haberlerin sayısının çok olması fazlasıyla önemli. Bu yıl ödül vermekte çok zorlandık. Çok fazla değerli haber vardı." dedi.

ST ENDÜSTRİ RADYO'YA ÖDÜL

Bir yıl içerisinde yapılan haberlerin ve programların değerlendirildiği organizasyonda, "Üreten Türkiye'nin Radyosu" mottosuyla yayın yapan ST Endüstri Radyo'nun programcılarından Doç. Dr. Cüneyt Dirican hazırlayıp sunduğu "KOBİ’lerin Koçu, Finans Doktoru" programıyla "Yılın Radyo Programı" ödülüne layık görüldü.

Dallara göre ödül kazananların isimleri, kurumları ve ödüle layık görüldüğü haber başlıkları şu şekilde:
 

 • Ekonomi Haberi (Yazılı Basın) - Kerim Ülker - Dünya (Suudi Arabistan'da Türk Malına Ambargo 
 • Sinan Sayrugaç Anısına Ekonomi Haberi (İnternet) - Çiğdem Subaşı- Dunya.com (Hisar'ın Patronu: Fabrikayı Borçlara Karşılık Bankaya Bıraktık)
 • Söyleşi Röportaj (Yazılı Basın) - Nilgün Çavdar- Inbusiness (Dünyayı Kurtaracak Türk)
 •  Köşe Yazarı - İbrahim Kahveci - Karar, Yaşar Süngü - Yeni Şafak
 •  Ekonomi Programı (Televizyon) - Berfu Güven - Ntv Çarşı Pazar
 •  Ekonomi Programı (Radyo) - Seyfi Akil - Radyo Gedik / Cüneyt Dirican - ST Endüstri Radyo
 •  Yılın Araştırma Haberi (Yazılı Basın) - Betül Alakent - Sabah (Türkiye'yi Tek Geçeriz)
 •  Yerel Basın Ödülü (Yazılı Basın) - Nadide Büşra Kaynak - Refleks (Tekrar Kullanıma Evet Tek Kullanımlığa Hayır) / Leyla Özekşi Polat- Gaziantep 27 (Ödüllü Zeytinyağcı Kral Çıplak Dedi)
 •  Jüri Teşvik Ödülü - Merve Yılmaz - Para Dergisi (Yeni Umudumuz Kozalak)
 •  Jüri Özel Ödülü - Sibel Atik - Ekonomist (İş Dünyası Yeşil Vergilere Hazırlanıyor)
 •  Nezih Demirkent Özel Ödülü - Faruk Türkoğlu
 •  Namık Ahıska Özel Ödülü - Hülya  Çaylak Yaylı - Posta (Gündelikçi Kadınların Derdi Büyük)
 •  Bülent Yardımcı Özel Ödülü - Gamze Bal- Cumhhuriyet (Tarım 65 Yaş'a Takıldı) 
 •  Esen Salihoğlu Özel Ödülü - Emre Eser - Hürriyet (Karaköy'de Bot Pazarlığı)
 •  Barış Bektaş Özel Ödülü - Özgül Öztürk - Akşam (Pandemide Sahte Psikolog Patlaması)
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 08:59
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını