banner1322
x

E-ticarete karşı gelme şansımız yok

E-ticarette 7/24 işyerinin açık olduğuna işaret eden, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan şöyle konuştu: "Değişen dünya şartlarında KOBİ'lerin e-ticarete karşı gelme şansı yok. Bu durum başladı ve büyüyerek gidiyor."

E-ticarete karşı gelme şansımız yok
Endüstri 40 Zirvesi

KIRIKKALE (AA) - Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, e-Ticaret Eğitim Toplantısı"nda, güçlü esnafın güçlü ekonominin teminatı olduğunu söyledi.

Elektronik ticaretle birlikte, değişen şartlarda KOBİ'lere nasıl daha iyi bir hizmet sunabiliriz diye düşündüklerini belirten Erkan şöyle konuştu: "Anayasamızın 125. maddesinde 'devlet esnafı destekler' diyor. Bu projeye başladığımızda PTT Genel Müdürlüğü ile protokol yaptık. Bu protokol sayesinde esnaf ve sanatkarlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak elektronik ticaret eğitimi verdik. Artık e-ticaret günümüzün vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bizim esnaf ve sanatkarımız zor şartlarda kendi imkanını oluşturarak ayaklarının üzerinde her zaman durmuştur."

Elektronik ticarette 7 gün 24 saat dükkanın açık olduğunu vurgulayan Erkan, "Değişen dünya şartlarında esnaf ve sanatkar olarak e-ticarete karşı gelme şansımız yok. Bu durum başladı ve büyüyerek gidiyor. Esnaf ve sanatkarımızı nasıl bu hamle içerisinde oturtur, biraz daha fazla çalışarak nasıl güçlü oluruz ve dış güçlere karşı nasıl daha dik durabiliriz, onun için çabalıyoruz. Ekonominiz güçlüyse her zaman güçlüsünüz. Bu gücünüz yoksa ister istemez bir yere bağımlı oluyorsunuz. Bunun için daha çok çalışmamız lazım." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 18:17
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını