banner1322
x

E-Ticaret sektöründe yüzde 64 büyüme

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, 2019'un ilk çeyreğinde e-ticaret sektörü yüzde 64 oranında büyüdüğünü aktardı.

E-Ticaret sektöründe yüzde 64 büyüme
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - EDA TOPCU - Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, 2019'un ilk çeyreğinde e-ticaret sektörü yüzde 64 oranında büyüdüğünü ve bu yıl pazar büyüklüğünün 50 milyar TL'nin üzerinde gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini söyledi.

2019'un e-ticaret konusunda ilk çeyrek değerlendirmessinde bulunan Ekmekçi, tüketicilerin gün geçtikçe e-ticarete olan ilgisi ile güveninin arttığını vurgulayarak, Türkiye'de e-ticaret pazarının büyümeye devam ettiğini aktardı.

Seneni ilk çeyreğinde e-ticaret sektöründe yüzde 64 büyüme  yaşandığının altını çizen  Ekmekçi, tüketicilerin artık e-ticareti de geleneksel perakende sektörü kadar benimsediklerini söyledi. Henüz resmi rakamlar belli olmasa da e-ticaret pazar büyüklüğünün 50 milyar TL'nin üzerine çıktığını tahmin ettiklerini söyleyen Ekmekçi, sene sonunda  yüzde 60 gibi rekor bir büyüme beklediklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 15:51
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını