E-TİCARET PLATFORMUNDAN HİSSE SATIN ALDI

Kaspersky, e-ticaret ve ödeme platformu Nexway'den hisse satın aldı. Nexway, satın almayla birlikte ayrı bir varlık olarak faaliyetlerini sürdürecek.

E-TİCARET PLATFORMUNDAN HİSSE SATIN ALDI
Endüstrideara

Kaspersky firmasının, mevcut konumunu güçlendirmek ve şirketin çevrim içi satış kanalı için fırsatları artırmak amacıyla e-ticaret ve ödeme platformu Nexway'den hisse satın aldığı bildirildi.

AYRI BİR VARLIK OLARAK KALACAK

Markadan yapılan açıklamaya göre, Nexway, stratejik rehberliği desteklemek adına Kaspersky Danışma Kurulu ile Avrupa'nın kurallarına ve düzenlemelerine uygun olarak mevcut liderlik ekibi tarafından yönetilen ayrı bir varlık olarak kalacak.

Böylece şirketin müşteri tabanının büyümesinde daha fazla başarı sağlamasına destek olurken, ürün portföyünün genişletilmesine ve sunulan hizmetlerin kalitesinin artırılmasına katkı sunacak.

DAHA HIZLI BÜYÜMESİNİ SAĞLAYACAK

Kaspersky ve Nexway'in genişletilmiş entegrasyonu, Kaspersky çevrim içi satış kanalının daha etkili yönetilmesini ve güvenlik çözümleri açısından lider e-ticaret platformu olarak Nexway'in daha hızlı büyümesini sağlayacak.

E-ticaret platformunun danışmanlık süreçleri, İsviçre M&A firması IndexAtlas tarafından gerçekleştirildi.

Uzun vadeli ve başarılı iş birliği geçmişi bulunan iki firma, hisse satın alımıyla birlikte işlerini daha da güçlendirerek karşılıklı fayda sağlamaya yönelik yeni bir ortaklık başlatmış oldu.

Nexway, kullanıcıların verilerinin güvenliğini gelişmiş veri depolama ve işleme uygulamaları aracılığıyla koruma altına alacağı açık mutfak projesini başlattı. Bu sayede veriler platformun sahibine değil, yalnızca satıcılara sunulacak.

"GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ İÇİN E-TİCARETİ GELİŞTİRECEĞİZ" 

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Kaspersky CBO'su Alexander Moiseev, "Dijital satışa odaklanan bir şirket olarak, e-ticaret stratejimizi geliştirmek ve güçlendirmek bizim için çok önemli. Bu nedenle Nexway ile çabalarımızı birleştirmeye ve güvenlik çözümleri için e-ticaret platformunu daha da geliştirme yönünde birlikte çalışmaya karar verdik. Platform, ürünleri dağıtmak için halihazırdaki satıcılarla mevcut haliyle çalışmaya devam edecek. Yüksek kaliteli bir güvenlik yazılımı arayan müşterilere mümkün olan en iyi fırsatları sunmak isteyen tedarikçilerin bize katılmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.  (AA)

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 10:30
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını