banner1322
x

e Okul öğrenci giriş sayfası ile birçok bilgiye anında ulaşılabiliyor

Veliler ve öğrenciler, sınav sonuçları ve devamsızlık durumu dahil olmak üzere pek çok bilgiye MEB’in e okul giriş sayfası aracılığıyla ulaşabiliyor.

e Okul öğrenci giriş sayfası ile birçok bilgiye anında ulaşılabiliyor
Enerji Zirvesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), veli ve öğrencilere önemli bilgilere kolayca ve anında ulaşabilecekleri e okul öğrenci giriş sayfası ile hizmet sunuyor.

e okul giriş ekranı ve Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile sınav sonuçları ve devamsızlık bilgisi gibi konulara ulaşılabiliyor. 

VBS’DE GÜNCEL BİLGİLER YER ALIYOR

MEB tarafından hizmete sunulan e okul giriş sayfasından e-OKUL Yönetim Bilgi Sistemine kullanıcı adı ve şifre ile Veli Bilgilendirme Sistemine ise, öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve okul numarasını yazarak giriş yapılabiliyor.

Sistem üzerinden öğrenciler gibi veliler de VBS sistemiyle çocukları ile ilgili devamsızlık, ders programı, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular gibi pek çok güncel bilgiye anlık olarak erişim sağlayabiliyor. 

Bu sistem ile birlikte, öğrencilerin ebeveynlerinden sınavlardan aldıkları notları saklama, devamsızlıklarını eksik söyleme gibi konular da tarihe karışmış oluyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 12:08
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını