banner1322
x

E devlet yargıtay dosya sorgulama

Yargıtay dosya sorgulama işlemi, e devlet kapısı üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Nasıl yapıldığına dair detayları haberimizde bulabilirsiniz.

E devlet yargıtay dosya sorgulama
Enerji Zirvesi

Online olarak yapılabilen sorgulama işlemlerinden e-devlet aracılığıyla yargıtay dosya sorgulama ile kişiler haklarında açılmış dava olup olmadığını veya herhangi bir karar bulunuyor mu gibi bilgilere kolaylıkla erişebiliyor. 

E-devlet üzerinden yargıtay dosya sorgulama yapılırken öncelikle kişinin T.C. kimlik numarasını ve e-devlet şifresini girerek sisteme girişini yapması gerekiyor.

Akabinde e-hizmetler bölümünden yargıtay bölümüne ve sonrasında bölümün alt başlıklarından olan dava dosya sorgulama işaretlenerek sorgulama sonucu öğrenilebiliyor.

Bütün verilerin doldurulması aşamasının ardından sorgula kısmına tıklanıp aranılan bilgi, kişilere sunuluyor. Söz konusu yöntemle bütün vatandaşlar son derece pratik ve kolayca mahkemede olan dosyaları hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

Yargıtay dosya sorgulamanın yanı sıra sabıka kaydı ve GBT sorgulama gibi işlemlerin de yapılabildiği ekranda belge yazdırılarak talep edilen belgenin çıktısı alınabiliyor.

E devlet aracılığıyla dava dosyası sorgulamak için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 09:12
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını