e-Devlet Avukat Portal

e-Devlet ile UYAP portalı avukat girişi nasıl yapılır? e-Devlet ile UYAP portalı avukat girişi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Detaylar haberimizde…

e-Devlet Avukat Portal
Enerji Zirvesi

Devlet hizmetlerinin elektronik ortamda, güvenli, kesintisiz ve hızlı bir biçimde vatandaşa doğru bilgiye ulaştırılmasını amaçlayan web tabanlı sistem e-Devlet Kapısı aracılığıyla da UYAP portalı avukat sistemine girişi yapılabiliyor.

T.C. Adalet Bakanlığı tarafından sağlanan hizmete e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapmak için öncelikle e-Devlet’ten kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor.

Elektronik imza, mobil imza ve PTT’lerden alınabilen e-Devlet şifresi olmak üzere üç farklı yöntemle avukat giriş sistemine güvenilir giriş yapılıyor. 

E-İMZA VE MOBİL İMZA İLE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Elektronik imza edinilmişse e-imza yoluyla giriş gerçekleştirilebiliyor. Elektronik imza almak için öncelikle Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından hizmet veren kurumlara başvurularak kart edinmek gerekiyor.

Kartı almanın akabinde elektronik imza ile gelen yazılımı bilgisayara yükleyip, imza aktif hale getirilebiliyor. 

Mobil imza yoluyla giriş yapabilmek için ise, Türkiye’de hizmet veren GSM operatörlerinin bayilerine başvuru yapmak suretiyle gerekli işlemleri tamamlamak ve ardından avukat portal sistemine giriş yapmak gerekiyor.  
 

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 15:51
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını