banner1322
x

Dürüst ticaret rencide edilmemeli

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türk Lirası'nın değer kaybı sonrası 'fırsatçılık yapanlara yönelik düzenlenen denetimler'de kantarın topunun kaçtığını dile getirerek polisiye görüntüsü veren dürüst satıcıları rencide eden sürecin daha makul bir duruma dönüşmesi gerektiğini söyledi.

Dürüst ticaret rencide edilmemeli
Enerji Zirvesi
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç,  polisiye kontrol görüntüsü veren denetim mekanizmasının makul bir sürece dönüşmesi gerektiğini belirterek, "Süreç bir zabıtanın benim üyelerime medya ile gidip korku filmi çeker gibi kontrol etmesine yol açılmamalı. Kontrol daha makul daha kaliteli biçimde yapılmalı. Dürüst tüccar dürüst satıcı rencide edilmemeli. Bu konuda özellikle yerel yönetimlerin kantarın topunu kaçırdığı kanaatindeyiz." dedi. Hürriyet’ten Şebnem Turhan’ın haberine göre Avdagiç, özetle şu değerlendirmeyi yaptı:

Fahiş fiyatlarla satış yapanları savunmadığını söyleyen Avdagiç, şöyle devam etti:

“Ticaret Bakanlığı’nın memurları daha kaliteli yaptı işlerini. Fahiş işlem yapanın arkasında değiliz. Savunmuyoruz ama bunların sayısı çok azdır. Piyasa gerçeklerine uygun hareket eden, iyi niyetli ve pazarın çok büyük kısmını temsil eden üyelerimizin sıkıntılı muameleye maruz kalmasını kabul etmiyoruz. Bunun ortadan kalkmasını istiyoruz. Zaten en büyük kontrolör tüketicidir.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 10:55
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını