banner1322
x

DÜNYANIN İLK YÜZDE 100 BİYODİZEL İLE ÇALIŞAN JENERATÖRÜ TÜRKİYE’DE ÜRETİLDİ

Arken Jeneratör’ü ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörlerinin prototip olarak Türkiye’de üretildiğini duyurdu. Prototip olarak üretilen jeneratörün orta vadede ticarileşmesi planlanıyor.

DÜNYANIN İLK YÜZDE 100 BİYODİZEL İLE ÇALIŞAN JENERATÖRÜ TÜRKİYE’DE ÜRETİLDİ
Endüstri 40 Zirvesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Arken Jeneratör’ün kendilerine bir müjde verdiğini belirterek, "Dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörlerini prototip olarak üretmişler. Bunu da özellikle çevreci kaygıları olan sektörlere satmayı planlıyorlar." dedi.

Arken Jeneratör’ün İstanbul’daki fabrikasını inceleyen Bakan Varank, "Buradaki arkadaşlarımız da bana sosyal medyadan ulaştı. Sayın Bakanım, ‘Bizi de ziyaret edebilir misiniz?’ dediler. Ben de geldim." ifadesini kullandı.

Arken Jeneratör Fabrikasının İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu 3 elektrik mühendisinin kurduğu bir girişim olduğunu söyleyen Bakan Varank, girişimcilerin çabalarından etkilendiğini belirtti.

GAYRETLERLE ÜLKE EKONOMİSİ GİTTİKÇE GELİŞİYOR

Bakan Varank, Arken'in en güçlü yanlarından birisinin "terzi usulü" denilebilecek projeye özel, spesifik işler yapabilmeleri olduğuna işaret ederek, geleceğe dönük projeler üzerine konuştuklarını kaydetti.  
Bize bir müjde verdiler diyen Bakan Varank, “Dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörlerini prototip olarak üretmişler. Bunu da özellikle çevreci kaygıları olan sektörlere satmayı planlıyorlar." ifadesinde bulundu. 

Genç beyinlerimizin, girişimcilerimizin gayretleriyle ülkemizin ekonomisi gittikçe büyüyor diyen Bakan Varank, “Burada da 3 İTÜ’lü girişimcinin kurduğu bir girişimin nasıl büyük bir marka haline geldiğini, fabrikaya dönüştüğünü gördük. Bu durumdan gerçekten memnun oldum. Girişimcilerimizi tebrik ediyorum. İnşallah, Arken markasını dünyanın 72 değil, 172 ülkesinde görürüz, cirolarının daha fazlasını ihracattan elde ederler."dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını