“Dünyadaki trendlere adaptasyonunu sağlayacağız”

Koçtaş’ın yeni Ar-Ge merkezinin açılışında konuşan Genel Müdür Alp Özpamukçu, perakende trendlerini uyarlamak için altyapı çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

“Dünyadaki trendlere adaptasyonunu sağlayacağız”
EndüstrideAra4

Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezinin kuruluşunu gerçekleştiren Koçtaş, dijital dönüşüm süreçlerini yeni merkeziyle hızlandırmayı hedefliyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, faaliyet gösterdikleri sektörde teknoloji alanında takipçi değil, kılavuz firma olmayı amaçladıklarını, teknoloji geliştirerek bunu satmaya odaklanan bir misyon ile faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

Özpamukçu, ev geliştirme perakendeciliği sektöründe lider firma konumunda bulunduklarına işaret ederek, benzer şekilde Ar-Ge alanında da farklılaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

“DİJİTAL BECERİLERİMİZİ DAHA DA ARTIRACAĞIZ”

Firmalarının birincil hedeflerinin Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirmenin yanı sıra bu kültürü oluşturmak olduğunu ifade eden Özpamukçu, a’dan z’ye bütün süreçlerinin teknoloji aracılığıyla verimini artıracaklarını ve dijital becerilerini üst seviyeye çıkaracaklarını vurguladı.

Ar-Ge merkezleri ile kilit önem taşıyan dijital dönüşüm süreçlerinin hızlanacağının altını çizen Özpamukçu, sözlerini şöyle tamamladı: “Sektördeki trendlerin dünya ile aynı anda firmamıza adapte edilmesine yönelik ihtiyacımız olan bütün altyapı çalışmalarını devreye alacağız.” 
 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 19:56
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler