banner1322
x

Dünya Türk İş Konseyi heyetinden Bulgaristan'a ziyaret

Ziyaret kapsamında Bulgaristan Yatırım Ortamı Toplantısı ve Dünya Türk İş Konseyi Sofya Buluşması gerçekleştirildi.

Dünya Türk İş Konseyi heyetinden Bulgaristan'a ziyaret
Endüstrideara

SOFYA (AA) - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) çatısı altında faaliyette bulunan Dünya Türk İş Konseyinin (DTİK) Balkanlar Komitesi üyeleri ile Türk iş insanlarından meydana gelen heyet, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da temaslar gerçekleştirdi.

Heyet, iki günlük ziyaret kapsamında, Bulgaristan Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov tarafından kabul edildi, Bulgaristan KOBİ Ajansı, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası, Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) yetkilileriyle bir araya geldi.

Ziyaret çerçevesinde Ekonomi Bakanı Karanikolov ve Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy'un da katılımıyla DEİK tarafından "Bulgaristan Yatırım Ortamı Toplantısı" gerçekleştirildi.

Toplantıda 100'e yakın iş adamının dışında ABD, Belçika ve Lüksemburg ticaret odalarından temsilciler de yer aldı.

Bulgaristan Yatırım Ortamı Toplantısı'nın ardından, Büyükelçi Ulusoy'un katılımıyla "DTİK Sofya Buluşması" gerçekleştirildi.

Balkanlar'dan 200'e yakın Türk iş insanının katıldığı organizasyonda, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 54. Genel Kurulu için Sofya'da bulunan KEİPA Türkiye Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de hazır bulundu.

Bulgaristan'da ilk defa gerçekleştirilen DTİK organizasyonunda, Türkiye ile Bulgaristan'ın yatırım, ekonomi ve ticaret alanlarındaki mevcut ilişkileri masaya yatırlıdı ve gelecek dönem için iş birliği imkanları tartışıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 12:24
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını