Dünya devinin Türkiye’deki “Yetkinlik Merkezi”

Mercedes-Benz Türk Ar-Ge Merkezi ile ilgili konuşan Ar-Ge Direktörü Mustafa Üstertuna, Ar-Ge merkezlerinin Mercedes Benz'in küresel “Yetkinlik Merkezleri”nden biri konumunda bulunduğunu söyledi.

Dünya devinin Türkiye’deki “Yetkinlik Merkezi”
Robot Zirvesi

Mercedes-Benz Türk Ar-Ge Merkezi’nin, Daimler dünyası içinde ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Üstertuna, “Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG’nin Almanya, ABD, Brezilya, Çin, Hindistan ve Japonya’da bulunan Ar-Ge merkezleriyle birlikte küresel ‘Yetkinlik Merkezleri’nden biri konumunda bulunuyor. Ayrıca, tüm dünyaya Mercedes-Benz uzun yol kamyonlarının yol testleri ve mühendislik hizmeti sunan 'Tek Merkez' olma özelliğine de sahip.” dedi.

TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA MÜHENDİSLİK İHRACATI

Daimler global ağı içerisinde dünyanın dört bir yanında görev yapan mühendislerin Sanal Gerçeklik & Mixed-Reality adları verilen teknolojiler sayesinde sanal bir ortamda aynı parça üzerinde aynı anda parçayı üç boyutlu şekilde gerçeğe en yakın haliyle görerek bilgi alışverişinde bulunabildiklerini aktaran Üstertuna, Ar-Ge merkezinde çalışan mühendislerin belirli bir parçanın, ürünün genel konseptine uygunluğunu kontrol ettiklerini ve buna göre parçayı onayladıklarını dile getirdi.

Üstertuna, kamyon ürün grubu için geliştirdikleri uygulamanın şu anda tüm dünyada Mercedes-Benz yıldızı taşıyan kamyonlarda kullanıldığını kaydederek, “Türkiye’den tüm dünyaya mühendislik ihracatı gerçekleştiriyoruz’ söylemimizi, bu ve bunun gibi daha pek çok yenilik ve başarı ile perçinlemeyi hedefliyoruz.” diye konuştu. 


 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 16:06
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını