Dünya devinden 100 milyon dolarlık kaynak

Toyota, yapay zeka ve robotik teknolojiler üzerine çalışmalar yapan yeni girişimlere 100 milyon dolarlık kaynak sağlayacak.

Dünya devinden 100 milyon dolarlık kaynak
Endüstrideara

Dünyaca ünlü otomotiv devi Toyota’nın Silikon Vadisi’nde bulunan girişimi Toyota AI Ventures (TAIV), 100 milyon dolar değerinde yeni bir fon açıkladı. 

Söz konusu yeni fonun, robotik teknolojilerin yanı sıra otonom mobilite alanında çalışmalar gerçekleştiren yeni girişimlere kaynak sağlayacağı bildirildi.

TOPLAMDA 200 MİLYON DOLARI GEÇECEK

Açıklanan yeni fon ile beraber firmanın toplam yatırımının 200 milyon doları geçmesi ve dünyadaki girişimlere desteklerin artarak devam etmesi bekleniyor.

Yapay zeka odaklı çalışmalar yürüten firma, böylece iki yıldan az bir zamanda toplam 19 farklı yeni girişime yatırım gerçekleştirmiş oldu.

“ENDÜSTRİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMALI”

Konuyla ilgili konuşan TAIV Genel Müdürü Jim Adler, otomobil üreticilerinin girişim ekosisteminde bulunmaları ve endüstrinin gelişimine katkı sağlamaları gerektiğini vurguladı.

Adler ayrıca, girişimlere yatırım yapmanın firmalarının güncel inovasyonları araştırmasını sağlayacak uzun soluklu ilişkiler kurmasına destek olacağını belirtti.

Yeni ve yetenekli girişimcileri desteklemeyi sürdürecek Toyota, bu sayede hedefi doğrultusunda mobilite alanında yeni teknolojiler keşfetmeyi planlıyor.  
 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 17:40
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını