DÜNYA ÇAPINDA EN İYİ İŞVEREN ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU

Novartis İlaç Türkiye, dünya çapında "En İyi İşveren" ödülüne layık görüldü. Novartis İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Avinash Potnis, ödülle ilgili görüşlerini paylaştı.

DÜNYA ÇAPINDA EN İYİ İŞVEREN ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU
Robot Zirvesi

Novartis İlaç Türkiye, insan kaynakları (İK) alanındaki başarılarıyla dünyanın saygın kuruluşlarından olan Top Employers Institute tarafından dünya çapında "En İyi İşveren" ödülüne layık görüldü.

Firma, aynı zamanda dördüncü kez üst üste "Avrupa ve Türkiye'nin En İyi İşvereni" seçilerek önemli bir başarı elde etti.

"TÜRKİYE'DEKİ BAŞARIMIZIN TEMEL UNSURU..."

Söz konusu ödüle ilişkin görüşlerini paylaşan Novartis İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Avinash Potnis, "Dijitalleşme hayatımızın her alanına hızla yayıldı ve iş yapış şekillerimizi değiştirdi. Novartis İlaç olarak 2020 yılındaki başarımızı çalışanlarımızın adanmışlığına ve saha ekiplerimizin operasyonel mükemmellik için çalışmasına borçluyuz. Merak eden, ilham veren ve yetkin çalışanların oluşturduğu kurum kültürümüz Türkiye'deki başarımızın temel unsurudur. Liderlik anlayışımız ve yenilikçi İK politikalarımız En İyi İşverenler Enstitüsü tarafından bu yıl Avrupa ve Türkiye’nin yanı sıra dünyada da En İyi İşveren seçilmemizi sağladı." şeklinde konuştu.

"ADIMLARIMIZ, SEKTÖRDE FARK YARATTIĞIMIZIN BİR GÖSTERGESİ"

Novartis Grup Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya ise, Avrupa ve Türkiye'nin ardından dünya çapında "En İyi İşveren" olmalarıyla ilgili şöyle konuştu:

"Çalışanlarımız bizim en büyük değerimiz ve önceliğimiz. Herkes için zor bir yıl oldu ancak Novartis İlaç olarak yıllardır sürdürdüğümüz insan kaynakları uygulamalarımızla yarattığımız güçlü kültürümüz sayesinde pandemi dönemine de kolay uyum sağladık. Novartis olarak, esnek çalışma modelini uzun yıllardır başarılı bir şekilde uyguluyorduk. Salgının ülkemizde de görülmeye başlamasıyla birlikte ofis ve saha çalışanlarımız evden çalışmaya geçti. Yenilikçi insan kaynakları uygulamalarımız, esnek çalışma modelimiz ve dijital altyapı çözümlerimizle pandemi sürecinde de çalışanlarımızın iş süreçlerini etkin bir şekilde yürütebilmelerini ve bu sayede hastalarımızın tedavilerine kesintisiz ulaşabilmelerini sağladık."

Kızılkaya, Covid-19 sürecini fırsata çevirerek çalışanlarını kariyer yolculuklarında yapılandırılmış programlarla desteklemeyi sürdürdüklerini ifade ederek, "Dünya çapında da En İyi İşveren seçilmemiz, attığımız adımların sektörde fark yarattığının önemli bir göstergesi oldu." dedi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 09:33
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını