Dow, doğanın korunması için maddi ve manevi desteğini artıracak

Dow, plastik atıkların doğadan uzaklaştıran yatırımlarla Circulate Capital ve Ocean Conservancy’i desteklediğini açıkladı.

Dow, doğanın korunması için maddi ve manevi desteğini artıracak
EndüstrideAra - Haber Detay

Dow (Dow Chemical Company), doğada yok olmaları uzun yıllar süren ve çevreye büyük zarar veren plastik atıkları engellemek üzere, çözüm yöntemleri geliştiren küresel girişimlere ve bu doğrultuda hayata geçirilen çözümlere daha fazla yatırım yapma kararı aldı. 

DOW’DAN CIRCULATE CAPITAL FONU’NA 100 MİLYON DOLAR

Endonezya’nın Bali şehrinde gerçekleştirilen Bizim Okyanusumuz (Our Ocean) Konferansı ile paralel açıklanan girişimler arasında, Dow’un çok sayıda global marka ile iş ortaklığı mevcut. 

Bu çerçevede Dow, denizlerdeki atıkların önlenmesi amacıyla çalışan firmaları ve altyapı yatırımları destekleyerek finanse etmek üzere oluşturulan 100 milyon dolarlık Circulate Capital fonunun kurucu yatırımcıları arasında yer alacağını beyan etti.   

İŞ BİRLİKLERİNE DEVAM EDECEK

Ayrıca Dow’un planları arasında, Güneydoğu Asya ülkelerindeki atık toplama ve geri dönüşüm çözümlerini desteklemek hedefiyle gelecek iki yıl içinde Ocean Conservancy’e (Okyanus Koruma) toplam 1 milyon dolarlık ek bağış yapmak bulunuyor. 

Dow’un döngüsel ekonomi mantığını uygulayarak, bütün değer zinciriyle iş birliğinde bulunarak, yenilikçi çözümler geliştirerek ve çalışanları ile müşterilerinin kararlılığı sayesinde, endüstride öncü bir göreve sahip olduğunu belirten firmanın CEO’su Jim Fitterling, bu çerçevede yerel ve ulusal hükümetlerden STK’lara, marka sahiplerinden tüketicilere her türlü iş birliğine devam edeceklerini kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 17:42
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler