DOSABSİAD yönetimi işletmelerinden işçi çıkarmayacak

DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, koronavirüs salgını nedeniyle oluşan ekonomik sorunlara rağmen işçi çıkarmayacaklarını söyledi.

DOSABSİAD yönetimi işletmelerinden işçi çıkarmayacak
Endüstrideara

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Birlikte başaracağız” diyerek koronovirüs salgınından oluşabilecek ekonomik zorluklara rağmen işçi çıkarmayacaklarını söyledi. Sağlık sektörü başta olmak üzere bu mücadelede görev alan kişilere teşekkür eden Çevikel, halkı da uyarıları dikkate almaya davet etti. Çevikel konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Virüs salgının tüm işletmelerimizdeki çarkları yavaşlattığı, hatta durma noktasına getirdiği zorlu bu dönemde, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu olarak aldığımız ortak kararla işçi çıkarmayacağımızı taahhüt ediyoruz. Firmalarımızın bugünlere gelmesinde büyük emeği olan çalışanlarımızın mağdur olmaması ve toplum düzenin sağlam bir şekilde korunması için tüm iş insanlarımızın gereken en yüksek fedakârlığı yaptığından ve yapmaya devam edeceğinden şüphemiz yok" dedi. 

YENİ DESTEKLERE İHTİYAÇ VAR

Hükümetin, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" ile iş dünyasına moral ve destek verdiğini dile getiren Çevikel, şöyle devam etti: "Hükümetimizin başta kısa çalışma ödeneğinin kapsamının genişletilmesi, vadesi gelen ödemeler için yeni bir finansman modelini hayata geçirmesi, kamu alacaklarının ertelenmesi, bankalar aracılığı ile işverene yönelik özel bir kredi modeli oluşturulması gibi öncelikli düzenlemelerle özel sektörümüze ek teşvikler sağlaması bizlerin gücüne güç katacaktır. Ekonomik kalkınma hamlesinde olduğu gibi 'Devlet-Millet' dayanışmasına da hayata geçirilecek destekler ve alınacak tedbirlerle özel sektör olarak yine en yüksek katkıyı sağlamaya hazırız. Ülkemiz için hep birlikte çalışacağız ve yine birlikte başaracağız."

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 16:10
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını