banner1322
x

DOF ROBOTİCS TURQUALİTY PROGRAMINA DAHİL OLUYOR

Turquality destekleri kapsamındaki firmalar arasında yerini almaya hazırlanan DOF Robotics, geçen günlerde yapmış olduğu başvurunun sonucunu bekliyor.

DOF ROBOTİCS TURQUALİTY PROGRAMINA DAHİL OLUYOR
Endüstrideara

DOF Robotics, devlet destekli markalaşma programı Turquality'e dahil oluyor.
Eğlence sektörüne yönelik ürün yelpazesini, sağlık ve lojistik sektörlerine yönelik geliştirdiği otonom teknolojiler ile genişleten DOF Robotics, katma değerli ürün ve teknolojilerini DOF Robotics markası ile 80'den fazla ülkeye ihraç ediyor.
Kuruldukları günden bu yana Türkiye'yi dünyada başarı ile temsil eden ve Türkiye’nin marka değerini artıran bir teknoloji şirketi olma şiarı ile hareket ettiklerini ifade eden DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, DOF Robotics’in temelleri Türkiye'de atılmış, yurt dışındaki şirket ve işletmeleri ile Türkiye'nin uluslararası markası olduğunu söyledi. 

TURQUALİTY ÖNEMLİ BİR KAYNAK OLACAK

Turquality programının tanımı ve amaçları içerisindeki faaliyetlerin tümünü yıllardır başarı ile yürüten firmaları için program kapsamında sağlanacak desteklerin uluslararası pazarlama faaliyetleri için önemli bir kaynak oluşturacağına dikkat çeken Mertcan, bu sayede DOF Robotics markasının dünya üzerinde temas etmediği kişi kalmayacağını vurguladı.
Türkiye’nin makine ihracatının kilogram başına birim fiyatının 5,7 dolar olduğunu belirten Mertcan, DOF Robotics olarak ürettikleri makinelerde ise bu rakamın 50 dolar seviyelerinde olduğunu aktardı. DOF Robotics ürünlerinin kurulduğu günden bu yana içerisinde gömülü yazılım sayesinde hiçbir zaman bir demir yığınından ibaret olmadığını söyleyen Mertcan, ürünlerinin maddi kıymetinin önemli bir kısmını geliştirdikleri yazılımlara borçlu olduklarını belirtti. (AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 22:00
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını