banner1322
x

Dijitalleşerek şampiyonlar liginde oynayacak

Dijitalleşme ve inovasyona verdiği önemi bir adım ileriye taşıyarak Ar-Ge merkezini hayata geçiren Setur, turizm sektöründe global oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Dijitalleşerek şampiyonlar liginde oynayacak
Robot Zirvesi

Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, 2017 yılından bu yana hazırlık ve çalışmaları süren, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı komisyonu tarafından başvurusu 24 Eylül’de onaylanan Ar-Ge merkezinde 21 tam zamanlı ve 11 yarı zamanlı Ar-Ge personeline istihdam sağlıyor. 

Setur Bilgi Teknolojileri ve Ar-Ge Müdürü Alphan Kimyonok merkezle ilgili yaptığı açıklama şunları kaydetti: “Ar-Ge merkezimiz, Setur’un turizm sektöründe global bir oyuncu olmasını sağlayacak. Uluslararası alanda geliştireceğimiz ortaklıklar sayesinde yeni proje iş birlikleri gerçekleştirerek, turizm ve duty free sektöründe yenilikler yaratmayı hedefliyoruz. Ar-Ge Merkezimizde halen, ‘Platform Bağımsız Dinamik Promosyon Oluşturma Sistemi’, ‘Satış Performans Yönetim Optimizasyon Sistemi’, ‘İş Gücü Optimizasyonu ile Verimli Vardiya Planlama Sistemi’, ‘Online Tedarikçi Yönetimi Sistemi’, ‘Analitik Uygulamalar için Büyük Veri Platformu’ ve ‘Derin Öğrenme ile Profil Çıkarma ve Analiz Platformu’ gibi başlıklarda çok sayıda proje yürütülüyor, bazıları ise tamamlandı.”

Rekabetin yoğun yaşandığı turizm sektöründe global çapta büyümeyi hedeflediklerini dile getiren Kimyonok, hedeflerine ulaşmanın Ar-Ge ve inovasyon ile mümkün olduğunun bilinci ile çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bu kapsamda bir yandan insan kaynağına yatırım yaptıklarını, diğer yandan da üniversite ve sektör iş birliklerini geliştirdiklerini belirten Kimyonok, “Bu çerçevede Setur, çeşitli üniversitelerin son sınıf öğrencilerinin bitirme projelerine destek sağlayacak ve sektöre özel projeleri birlikte geliştirecek.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 19:00
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını