banner1322
x

DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİNDEN ÖĞRENCİLERE 37 FARKLI BÖLÜM İÇİN STAJ İMKANI

Konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Sayısal bölümlerin yanı sıra psikoloji, sosyoloji, iletişim tasarımı gibi bölümlerden de stajyer almayı düşünüyoruz." dedi.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİNDEN ÖĞRENCİLERE 37 FARKLI BÖLÜM İÇİN STAJ İMKANI
Enerji Zirvesi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Staj Seferberliği Projesi kapsamında üniversite öğrencilerine 37 farklı bölüm için staj imkanı sunuyor. Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, sayısal bölümlerin yanı sıra psikoloji, sosyoloji, iletişim tasarımı gibi bölümlerden de stajyer almayı düşündüklerini belirtti.

Koç, dijital dönüşümün 3 temel ayağının teknoloji, iş süreçleri ve insan olduğunu, bu unsurlardan en önemlisi olan insana yapılan yatırımın toplumsal dijital dönüşümü de sağlayacağını belirterek dijital çağda gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkat çekti.

Dijital Dönüşüm Ofisi olarak Staj Seferberliği Projesi kapsamında toplamda 37 farklı bölüm için staj imkanı sunuyoruz diyen Koç, staj bölümlerinin hepsinin sayısal bölümler olmadığını dile getirdi.

Koç, "Çünkü biz, Dijital Dönüşüm Ofisi olarak sadece bilgi teknolojileri tabanlı meslek gruplarıyla çalışmıyoruz. Dijital dönüşüm dediğimiz şey aslında birçok farklı disiplini kapsayan bir bütün. Bu açıdan baktığımızda, sürdürdüğümüz çalışmalarda iyi yazılımcıya ihtiyacımız olduğu gibi iyi hukukçu hatta iyi sosyolog ya da iletişimciye de ihtiyacımız var. Bu kapsamda sayısal bölümlerin yanı sıra psikoloji, sosyoloji, iletişim tasarımı gibi bölümlerden de stajyer almayı düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

YENİ NESİL BİZİM GELECEĞİMİZ

Dijital Dönüşüm Ofisinin kapılarını öğrencilere açmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Koç, yeni nesli desteklemek gerektiğini ve temel görevin onların yanında durarak bilgi birikimini aktarmak olduğunu belirtti.

Seçkin bir ekiple çalıştıklarını söyleyen Koç, “Gençlerimizi bu güzel ekiple bir araya getirmek ve bu sayede belki de yeni değerleri keşfetmek bizim için de çok önemli." dedi.

Koç, programa katılım için "https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden başvuru yapılabileceğini bildirirken, bu yılın Temmuz ve Ağustos ayları için açılacak 2 ayrı yaz staj programına öğrenciler 22 Mart'a kadar başvuru yapabilecekken staja kabul değerlendirmesinin, öğrencilerin akademik yetkinliklerine göre yapılacağını belirtti.

Koç, staj programının detaylarına ilişkin ayrıntılı bilgiye "https://cbddo.gov.tr/duyurular/5058/staj-duyurusu" adresinden erişilebileceğini kaydetti. (AA)

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 19:26
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını