banner1322
x

DEZENFEKTAN STANDI İLE YURT DIŞINA AÇILDI

Konya'da bir firma tarafından üretilen pedallı dezenfektan standı, yurt dışına gönderilmeye başlandı.

DEZENFEKTAN STANDI İLE YURT DIŞINA AÇILDI
Endüstrideara

KONYA (AA) - Konya'da bir firma tarafından üretilen pedallı dezenfektan standı, yurt dışına gönderilmeye başlandı.

Karatay ilçesindeki Kobisan-1 Sanayi Sitesi'nde faaliyetine devam eden "Sistem Stand" adlı şirket, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ertelenen fuarlardan ötürü yeni arayışa girdi.

Kamuya açık yerlerde hijyen ve temizlik çabalarına katkı sağlamayı hedefleyen firma, bu süreçte pedallı dezenfektan standı tdizayn etti.

Patent tescil başvurusunda bulundukları ve "Atom Karınca" adını verdikleri ürününü sosyal medyadan duyuran firmaya, yurt için ve dışından yoğun talep geldi.

Üretimini iki vardiyaya çıkaran firma, gelen talepleri yetiştirmenin yanı sıra ihracatıyla ülke ekonomisine de katkı sunuyor.

Firmanın yöneticisi  olan Sinan Gözlü, basın mensupalrına, dezenfektan standının salgın sürecinden önce bilinmediğini belirtti.

Salgın döneminde elle temassız dezenfektana ulaşmanın önemli hale geldiğini aktaran Gözlü, şöyle devam etti.

"CE belgeli bu dezenfektan standı, kolay montajı, estetik görünümü ve uygun fiyatıyla ilgi görüyor. Özellikle sosyal medyada yaptığımız tanıtımlardan sonra ürüne olan ilgi arttı. Yurt dışından da talep geldi. Geçen hafta İngiltere'ye bir konteyner pedallı dezenfektan standı gönderdik. Bu hafta da Libya'ya ihraç ettik. Avustralya, Senegal, Azerbaycan'a talep üzerine numune gönderdik. Belçika, Fransa, Almanya ve Danimarka'dan da talep geliyor."

Ürünlerini yurt içine de sattıklarını belirten Gözlü, halen günlük 250-300 pedallı dezenfektan ürettiklerine dikkat çekti.

Gözlü, "Ergonomik ürün olmasından dolayı ilgi görüyor. Amacına uygun, her yerde ve mekanda kullanılabiliyor. Fiyatı da uygun olunca her yerde görülmesi mümkün diyebilirim. Toplu taşıma araçları için de boru tipi dezenfektan standı tasarladık." dişeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 14:41
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını