banner1013
x

Devlet personel başkanlığı kamu personel istihdamı dairesi başkanlığı

Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığı ne amaçla kurulmuştur, yetkileri nelerdir detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Devlet personel başkanlığı kamu personel istihdamı dairesi başkanlığı
EndüstrideAra2

T.C. Devlet Personel Başkanlığı’na bağlı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığı, kamu personelinin hizmete alınmasındaki usul ve esasları belirleyerek ilgili mercilerle ortak çalışmalarla kamu personeli istihdamı planlaması çalışmalarını koordine ediyor.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile yerleştirme işlemlerine dair esasları belirlemenin yanı sıra engelli istihdamına yönelik işlemleri yürüten kurum, KPSS’nin usul ve esaslarının belirlenmesi, merkezi yerleştirme taleplerinin toplanması, tercih kılavuzlarının hazırlanarak ÖSYM’ye gönderilmesi gibi işlemlerde de bulunuyor.

ÜNİVERSİTELERDE SEMİNERLER DÜZENLİYOR

Diğer yandan bu konularda eğitim kurumlarında çeşitli seminerler organize ederek KPSS, kamu hizmetine girişin mevzuat altyapısı hakkında bilgilendirme, kamu sektöründe istihdam türlerinin usul ve esasları, KPSS ve kurumsal giriş sınavlarının içerikleri ile meslek gruplarına giriş sınavında dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgiler ve istatistiki veriler paylaşıyor.

Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığını Hanife Özer üstleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 07:15
YORUM EKLE

Radyo

Dyson

Dergiler