DERİ SEKTÖRÜ ANTALYA'DA BİR ARAYA GELDİ

Türk deri sektörü temsilcileri, Antalya'da gerçekleştirilen Deri ve Kürk Moda Fuarı'nda buluştu.

DERİ SEKTÖRÜ ANTALYA'DA BİR ARAYA GELDİ
Endüstrideara

ANTALYA (AA) - Türk deri sektörü temsilcileri, Rusya, Ukrayna, Polonya, Almanya, Makedonya, Lübnan, Kazakistan ve Belarus'tan 700'ü aşkın iş insanının katılımıyla Antalya'da gerçekleştirilen Deri ve Kürk Moda Fuarı'nda buluştu.

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) ve Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği tarafından bir otelde Leather&Fur Fashion Show ismiyle gerçekleştirilen fuarda 46 firma stant açtı.

İDMİB Başkanı olan Mustafa Şenocak, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, tüm önlemleri alarak gerçekleştirdikleri fuarın sektöre can suyu olacağını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından deri ve deri mamulleri sektörünün de etkilendiğine dikkat çeken Şenocak, "Deri ve deri mamulleri sektörü olarak pandemi etkilerinin azaldığı haziran ve temmuzda 230 milyon dolardan fazla ihracat gerçekleştirdik. Bu süreçte en fazla ihracat yaptığımız ilk 3 ülke Almanya, Rusya ve Irak oldu." şeklinde konuştu.

SEKTÖR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Fuarın sektör açısından önemli olduğunu vurgulayan Şenocak, "Salgından sonra düzenlenen ilk ticari heyet. Birçok ülkeden iş insanını Türk deri sektörüyle buluşturduk. İhracat rakamlarımızın daha da ileri seviyelere gelmesi adına kritik öneme sahip. Bu dönemde 700 yabancı iş insanını Antalya'da ağırlıyor ve onlarla ticaret yapıyor olmak bizler için çok önemli." dedi.

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği Başkanı olan Gürkan Gözmen de 3 bin 650 metrekareyi bulan geniş bir alanda gerçekleştirilen fuarda 46 ihracatçı firmanın stant açtığını belirtti. Salgın tedbirlerine titizlikle uyduklarını dile getiren Gözmen, yabancı konuklarının da önlemlerden memnun olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 13:12
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını