banner1013
x

DARDANEL PAZAR PAYINI ARTTIRACAK

Şirketin yüzde 60 olan pazar payını artırmayı amaçladıklarını belirten Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, yeni markaları satın almayı hedeflediklerini söyledi. 

DARDANEL PAZAR PAYINI ARTTIRACAK
EndüstrideAra - Haber Detay

Dardanel, 2021 yılının ilk 3 ayına ilişkin finansal verilerini açıkladı. Buna göre, Dardanel'in 2021 yılı ilk çeyrek konsolide cirosu geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 33 artış gösterdi. Dardanel’in söz konusu dönemdeki konsolide cirosu 281 milyon 489 bin 543 lira olurken, FAVÖK 38 milyon 376 bin 748 lira, FAVÖK marjı ise yüzde 14 olarak gerçekleşti.

BÜYÜMEYE DEVAT ETTİLER

2021 yılında da bütçe hedefleri doğrultusunda büyümeye devam ettiklerini belirten Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, hedeflerinin Türk halkının en sağlıklı proteinle beslenmesine katkı sağlamak ve Türkiye’de şu an yılda 200 gram olan kişi başı ton balığı tüketimini dünya genelinde olduğu gibi yılda 1 kilonun üzerine çıkarmak olduğunu söyledi. Dardanel markası ile şu anda yüzde 60 olan pazar paylarını daha da artırmayı amaçladıklarını ifade eden Önen, yakın coğrafyada da güçlü pazar payına sahip yeni markaları satın almayı hedeflediklerini vurguladı.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler