banner1322
x

DAKİK MAKİNE ARAÇLAR İÇİN ENGELLİ PLATFORMU ÜRETECEK

2014'ten bu yana engelli asansör imalatı yaptıklarını belirten Dakik Makine Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bulut, araçlar için de engelli platformu üreteceklerini söyledi.

DAKİK MAKİNE ARAÇLAR İÇİN ENGELLİ PLATFORMU ÜRETECEK
Endüstri 40 Zirvesi

Engelli asansör sektöründen Dakik Makine Vinç ve Engelli Asansörü Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bulut, 2014'ten bu yana engelli asansör imalatı yaptıklarını söyledi. İki kattan 7 kata kadar iç, dış mekan ve dublex asansör üretimi ile Türkiye'de ilklerin arasında olduklarına dikkat çeken Bulut, dublex asansörün kompakt bir ürün olduğunu ve kurulacak bölgede önemli bir yapısal değişiklik gerektirmediğini belirtti. Bulut, Dublex engelli platformu, dikey açık tip engelli platformu, kapalı tip engelli platformu, kabinli kapalı tip engelli platformu, paslanmaz dikey kapalı tip engelli platformu, yatay tip engelli platformu, çift taşıyıcı kolonlu dikey tip engelli platformu, makaslı tip engelli platformu, havuz tipi lift, paletli merdiven tırmancı, koltuk tipi merdiven, makaslı yük platformları, çift taraflı hidrolik yük platfomları, tek tarafli hidrolik yük platformları, talaş dökme asansörleri, otopark sistemleri, otopark asansörlerinin öne çıkan ürünleri olduğunu aktardı. 

ARAP ÜLKELERİNE DE İHRACAT YAPACAKLAR

2020 yılını bir önceki yıla oranla pozitif kapattıklarını ifade eden Bulut, Tunus ve Özbekistan’a ihracat yaptıklarını ve bundan sonraki süreçte ise Arap ülkelerine ihracat gerçekleştire kaydetti. Vinç ve engelli platformu imalatını ve yapmış oldukları ürünlerin ihracatının da iyi bir şekilde devam ettiğini söyleyen Bulut, cirolarının şu anda yüzde 30-35 oranını ihracattan karşıladıklarını belirtti. Bu yıl bu rakamı artırmayı hedeflediklerini dile getiren Bulut, araçlar için de engelli platformu üreteceklerini ve 8’inci aydan sonra bu ürünün de satışını yapmayı planladıklarını söyledi. 


 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını