banner1322
x

DAIKIN'DEN ABD'Lİ LOCIX’E 2 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Daikin'in yatırımiyla kurulum sahalarındaki çalışma saatlerinin azaltılması ve ofis alanları için iklimlendirmesi için yeni bir çözüm segmentinin gelişmesi plannlanıyor.

DAIKIN'DEN ABD'Lİ LOCIX’E 2 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Daikin Industries, data, konumlama, gelişmiş yapay zeka ve Wi-Fi kombinasyonunu kullanarak mekansal zeka çözümleri üreten ABD'li startup Locix'e 2 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

Daikin Industries tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, şirket bu yatırımla Locix'in yerel konumlandırma teknolojisi Locix LPS'yi kullanarak, kurulum sahalarındaki çalışma saatlerini azaltmayı amaçlıyor.

Locix LPS çözümü, kapalı alandaki iklimlendirme ünitelerinin konumlandırma bilgilerini yapılandırıp, doğrulayacak ve daha önce manuel olarak yapılan uzaktan izleme hizmetlerini otomatik hale getirecek. Bu çözüm ayrıca, bir ofis binası içerisindeki insanların varlığı ve hareketlerini tespit ve analiz edebilecek.

Bu ve benzeri yatırımlarla Daikin, ofis alanları için iklimlendirmede yeni bir çözüm segmentinin gelişmesini planlanıyor.

Daikin, iklimlendirme cihazlarını ağlara bağlayarak ve iklimlendirmeyle ilgili büyük verileri analiz ederek bu alanda farklı çözümleri hızlandırmayı ve yeni bir müşteri değeri oluşturmayı hedefliyor.

 5 sene için 100 milyon dolar bütçe

Daikin, modern ve gelişmiş çözümler sunan yeni teknolojilerin ve yeniliklerin geliştirilmesini desteklemek maksadıyla, bünyesi dışındaki kuruluşlarla beraber "ortak buluşlar" gerçekleştirmek amacına büyük önem veriyor.

Bu kapsamda şirket, gelecek 5 sene için global startup şirketlerine yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım bütçesi ayırdı.

Locix için ayrılan tutar, Daikin'in Japonya dışında bir şirkete yaptığı ilk yatırım olarak önem arz ediyor.

Daikin, bundan sonraki süreçte yabancı ortaklarla dünya çapında güçlü ilişkiler kurmak için benzer yatırımlara devam ederek açık inovasyon faaliyetlerini hızlandırmayı amaçlıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 13:51
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını