CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ASGARİ ÜCRETİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de milyonların merakla beklediği 2022 yılında geçerli olacak asgari ücreti açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ASGARİ ÜCRETİ AÇIKLADI
Enerji Zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılında asgari ücretin en alt rakamının 4 bin 250 TL olarak uygulanacağını, çalışanın evli olmasına ve çocuk sayısına göre rakamın yükseleceğini açıkladı.

"İKİ VERGİYİ KALDIRIYORUZ"

Asgari ücret artışının yüzde 50 seviyesinde gerçekleştiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu artışla, çalışanlarımızı fiyat artışları karşısında ezdirmeme kararlılığımızı ortaya koyduğumuza inanıyorum. Yılbaşından itibaren asgari ücretten alınan gelir vergisi ile damga vergisini kaldırıyoruz. Hayata geçireceğimiz yeni tedbirlerle inşallah istikrar ve güven ikliminin güçlendirilmesi yolunda çok önemli mesafe kat edeceğimize inanıyorum. Asgari ücrette tarihi bir artış yaparken, bunun işveren üzerindeki ilave maliyetini 450 TL aşağıya çekmiş bulunuyoruz."

"MİLLETİN GELECEĞİNİ HEP BİRLİKTE BELİRLEYECEĞİZ"

"Bizim paramız bellidir, o da Türk lirasıdır ve biz Türk lirasını yedirmeyeceğiz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Son dönemde döviz kurundaki dalgalanma ve buna bağlı fahiş fiyat artışlarıyla ortaya çıkan belirsizliğe de en kısa sürede son vermekte kararlıyız. Bu milletin geleceğini, erkeğiyle kadınıyla, genciyle yaşlısıyla, işçisiyle işvereniyle hep birlikte biz belirleyeceğiz. Ülkemiz ve milletimizin geleceğini ne faiz ve kur spekülatörleri ne yeminli iç ve dıştaki Türkiye düşmanları ne de bir avuç aç gözlü muhteris belirleyebilir." (AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 16:12
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını